Фермери Тернопільщини успішно займаються малопоширеним в регіоні вівчарством

0 1 567

Двоє товаришів з села Переходи, що на Чортківщині – Ігор Рудий та Тарас Вензел — ще перед початком повномасштабного вторгнення взялись за важку та відповідальну працю – тваринництво. Пан Ігор розводить овець, а пан Тарас — биків та поросят, пише SEEDS.

Пан Ігор займається вівчарством, і зараз його маленька ферма налічує 50 голів, хоча території вистачає на сотню тварин. Зі слів Ігоря Рудого, на Тернопільщині мало хто займається розведенням овець, але він шукає однодумців, вчиться разом із ними, діляться досвідом, щоб стати у своїй справі справжнім професіоналом.

Баранина відноситься до м’яса преміум-класу і дедалі більше привертає увагу споживачів в Україні. Передусім через те, що якість самого м’яса стала в рази кращою, без специфічного запаху та присмаку. Особливо це стосується тієї породи овець, котрою займається пан Ігор, розповіли в Чортківській міській раді.

Тарас Вензель у свою чергу займається скотарством та свинарством, розводить биків та поросят. Каже, що обрав саме ці сфери тваринництва через те, що вони потребують поступового вливання коштів.

Цьогоріч із бюджету громади всі власники корів, коней та овець (котрі мають паспорти) можуть отримати фінансову допомогу. За кожного коня (кобилу) та корову можна щорічно отримати по 2500 грн. За кожну вівцю (барана), козу (цапа), виплачуватимуть по 300 грн за одну голову.

Читайте також: Українські крафтярі можуть отримати безвідсоткову позику на 11 місяців

Міський голова Чорткова Володимир Шматько запевняє, що керівництво громади готове розширити спектр підтримки для людей, котрі займаються тваринництвом, чи хочуть створити власне тепличне господарство. Обіцяють підтрику і тим, хто прагне займатись овочівництвом, садівництвом. Йдеться про надання в оренду земельних ділянок і про фінансову підтримку.

«Гріх не допомогти тому, хто хоче працювати, хоче розвиватись, хоче платити податки, забезпечувати людей роботою… Ми із бюджету громади можемо компенсувати відсотки по кредитах, які візьмуть підприємці у держави, готові навіть запропонувати безповоротний стартовий капітал, якщо у когось є готовий і продуманий бізнес-план», – прокоментував Володимир Шматько.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!