Фермери проти дронів: чому українські аграрії не схвалюють новий моніторинг

0 707

В українській компанії Drone.ua розробили технологію, яка дозволить за допомогою супутників і нейромереж стежити за фермерами. Вона визначає, скільки в країні зростає пшениці, кукурудзи або будь-яких інших культур, і який реальний розмір полів.

Після пілота її розробники збираються продати технологію податкової, щоб її представники могли краще контролювати сільськогосподарський ринок.

Однак самим фермерам така ініціатива не припала до душі – компанія зіштовхнулася з критикою.

Співзасновник Drone.ua Валерій Яковенко каже, що в Україні один з найдорожчих активів – родюча земля. Їх інструментарій дозволить відстежувати порушення при використанні землі.

Справа в тому, що часто фермери вказують в документах, що вирощують горох або пшеницю, а насправді п’ять років поспіль сіють кукурудзу на полях, які орендують у пайовиків.

“Це виснажує землю і створює некоректну статистику по виробництву зернових. Ще й веде до несплати здебільшого податків”, – пояснює Валерій.

За словами підприємця, в Україні багато спірних питань щодо використання земельних ресурсів. Хоча ринку землі в країні не існує, він говорить, що в Україні зосереджено відразу кілька найбільших агрохолдингів світу, а середній розмір фермерського господарства у нас можна порівняти з розмірами великих корпорацій на Заході.

Вся земля, за словами Валерія, знаходиться в оренді у пайовиків і жодне агропідприємство не володіє цією землею. Таким чином, агробізнес не зацікавлений в довгострокових інвестиціях в основний актив – землю. Швидше навпаки: робота з землею веде до її зносу, оскільки переслідувана підприємцями мета – максимально швидко повернути інвестиції. Цю проблему якраз і повинен вирішити їх проект.

Валерій каже, що якщо хтось не дотримується сівообігу, то з одного гектара держава втрачає кілька тисяч гривень. Якщо ж говорити про агровиробництво на землі, яка не підходить для цих цілей, то в більшості випадків урожай не декларується взагалі. Але оцінити вартість втрат складно, так як немає ринку землі. “Найдорожче, що може бути, – втрата активу, тобто фактичне нанесення шкоди грунту”, – вважає він.

SEEDS.org.ua за інформацією mc.today

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!