Фермери-переселенці вирощують херсонські кавуни і дині на землях Бесарабії

0 76

Цьогоріч аграрії з Херсонщини та Луганщини вирощують в Ізмаїльському районі Одещини кукурудзу, кавуни та дині. Для фермерів, які вперше висадили баштанні на новому ґрунті, це також експеримент, адже кліматичні умови регіонів відрізняються, пише SEEDS

Спершу рослини трішки перехворіли через нічні заморозки та великі перепади температур, але наразі зміцніли та почали давати перші врожаї.

Читайте також: Цьогоріч в Україні був найзбитковіший за останні 12 років сезон суниці садової

Директор РАБК «Ново-Некрасівський» Віктор Кіліян розповів, що з аграріями Олександром Третяковим з Лисичанська та Любомиром Кравченком зі Скадовська їх познайомив колега. Відтак, він запропонував їм спробувати вирощувати незвичні для його господарства культури як кавун, диня і цукрова кукурудза.

Зокрема, Олександр Третяков в господарстві займається вирощуванням раннього сорту цукрової кукурудзи Ракель на крапельному зрошенні. Її висаджували розсадним способом, проводили мульчування плівкою. Попри те, що рослини виросли нижчі, ніж очікувалося, качани сформувалися масою близько 350 г. Пасинкувати рослини, зі слів аграрія, доводилося кілька разів.

«На іншому полі висіяли цей же сорт, але пізніше (наприкінці квітня) та по no-till. Пасинкували тільки один раз, наступне пасинкування буде після формування качанів. У середині квітня на площі 2 га були посіяли кавуни ранньостиглого сорту Редстар з урожайністю 35-30 т/га. Ще сорти Талісман, Нун і Арашан», — розповів аграрій виданню Yug.today.

Під дині в господарстві відвели 4 га, зокрема, ще 4,5 га — під пізньостиглі сорти. Любомир Кравченко каже, що сорт дині Дакаро на площі 3,5 га висаджували розсадою з теплиці під мульчу. Перевага сорту в його ранньостиглості, вага однієї дині — 1,5-2 кг. Насінням під мульчу висіяли сорти Ефіопка, Дніпровська.



Фермери кажуть, що вперше висадили баштанні культури на новому ґрунті і це свого роду експеримент для них, адже кліматичні умови Одещини відрізняються від Херсонщини і Луганщини. До того ж, нічні заморозки та великі перепади температур цьогоріч призвели до стресу у рослин на початкових фазах розвитку. Втім, рослини оговталися і вже зараз фермери збирають врожай цукрової кукурудзи і ранньостиглі кавуни.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!