Фермери Одещини самотужки висаджуватимуть лісосмуги

0 212

Лісосмуги – один з діючих способів боротьби з негативними наслідками суховіїв і пилових бурь. Вони стримують вітри, допомагають утримувати вологу та запобігають ерозії ґрунтів, пише SEEDS.

В Татарбунарській громаді Одещини є навіть приклад спроби фермерів самостійно облаштувати лісосмугу.

«У нас піщані бурі такі бувають, що, як подує вітер – нічого не видно. Все переноситься, все здуває. Здуває насіння», – розповів Петро Далаков, керівник ФГ «Прайм Фрут» інформаційній агенції «Юг.Today».

Але з початком війни почалися проблеми з пальним, що унеможливило полив саджанців. А молоді деревця треба поливати 2-3 роки – інакше вони засохнуть.



На ділянці свого садибного господарства Петро Далаков з сином вирішив створити лісосмугу. Вирішили висаджувати кипарисовики – вони швидше ростуть і більш щільніші.

Читайте також: Перехід на альтернативні види палива зробив агропідприємства України менш енергозалежними

Минулого року фермери не змогли висадити заплановану лісосмугу, але запланували це зробити якнайшвидше. Вже й підшукують саджанці.


Пилова буря – це досить небезпечне і неприємне явище, при якому великі маси пилу (піску, ґрунту) піднімаються вітром з поверхні землі і рухаються на висоті в кілька метрів, але в деяких випадках висота може досягати кілометра і навіть більше. Для виникнення бурі достатньо всього двох факторів: сухого ґрунту і сильного вітру (зазвичай від 10 м / с і сильніше). 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!