Лише за рік на Миколаївщині площі вирощування нішевих культур збільшилися на 46 відсотків. На противагу зерновим культурам, витрати на посів нішевих значно менші, пише SEEDS.
За словами керівника агропідприємства Вадима Бєліка у Снігурівському районі орієнтовна вартість засівання одного гектара нішевими культурами, зокрема коріандром, становить до 15 тисяч гривень, зерновими — понад 20 тисяч гривень. Чоловік додає, коріандр експортують до Європи.
“Велику кількість (коріандру — ред.) закупила Болгарія. Я так розумію, у них стоїть переробний завод. Ціна на цей момент постійно росте. Ми зараз ще у процесі збирання, а телефонні дзвінки з приводу реалізації, скажемо так, не затихають. Фінансово ця культура в рази дорожча, ніж пшениця та ячмінь – традиційні наші культури. Набагато менше треба затрат на логістику, адже ця культура дорога”, — розповів керівник агропідприємства Суспільному.
Вадим Бєлік зазначає, спека не впливає на збір врожаю коріандру. Чоловік каже, наразі 30 відсотків посівів на території підприємства відведено нішевим культурам.
Читайте також: Селекціонер з Хмельниччини вивів морозостійкий сорт мигдалю
“Ми його (коріандр — ред.) висадили ще у лютому, тому йому вистачило зимової та весняної вологи для формування гарного врожаю. Після обробітку засобами захисту рослин знищується переважна кількість бур’янів, тому поле стоїть досить чисте, не виснажує землю”, — розповідає керівник агропідприємства.
Вже другий рік вирощує коріандр у селі Павлівка, що на Миколаївщині, агроном Сергій Мільшин. Зі слів чоловіка, нішеві культури — менш вибагливі та дешевші в обробці, порівняно із зерновими.
“Досить перспективна культура у нашій зоні посушливого землеробства. Дає стабільні врожаї, вище середнього по Україні”, — говорить агроном.
Мільшин додає, висаджують коріандр ранньою весною, збирають врожай в середині літа. “Технологія, що ми робимо – дискуємо з осені, ранньою весною культивуємо, сіємо. Даємо дві хімічні обробки й все”, — каже чоловік.
У Департаменті агропромислового розвитку Миколаївської ОВА відповіли, в регіоні станом на 2024 рік площа засаджень нішевими культурами становить 64,5 гектара. “Це на 46 відсотків більше, ніж у 2023 році та на 66 відсотків більше у порівнянні з 2021 роком”.
“Збільшення площ нішевих культур пояснюється, в першу чергу, їх рентабельністю. Аналізуючи структури посівних площ визначено, що частка нішевих культур займає у 2024 році — 5 відсотків від загального обсягу посіву сільськогосподарських культур, у 2023 році — 3,6 відсотка, у 2021 — 2,4 відсотка”, — йдеться у повідомленні.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!