Фермери Миколаївщини навчилися заробляти на курячому посліді

0 536

Власники птахоферм на півдні України відтепер можуть заробити не тільки завдяки продажу м’яса та яєць — покупець знайшовся навіть на пташиний послід.

У Баштанському районі Миколаївщини нове приватно-комерційне підприємство налагодило виробництво високоефективних органічних добрив на основі якраз цього посліду, змішаного з листям, травою та гілками.

Аеробний процес з доступом кисню дозволяє формувати на спеціальних майданчиках компост, де зберігаються корисні речовини, але гине насіння бур’янів.

Керівник проекту “Екологія плюс” Максим Пантелєєв каже, що продуктивність перших двох майданчиків має становити 80 тисяч тонн природних добрив на рік. Вони збільшують врожайність усіх культурних рослин, тож інтерес до них у світі неабиякий: перші контейнери з цією продукцією по ціні тисяча гривень за тонну вже відправили на експорт до Оману, Туреччини, ОАЕ та Алжиру.

У найближчій перспективі підприємство планує виробляти не менше 200 тисяч тонн екодобрив на рік, і питання — тільки в сировині. Тут готові купувати й вивозити на переробку весь послід з навколишніх птахоферм та птахофабрик навіть у сусідніх регіонах. А їх тільки на Херсонщині десять, і тримають на них майже чотири мільйони курей, гусей, індиків та качок.

До того ж проблема утилізації такого роду відходів актуальна і в масштабах усієї держави: адже поголів’я домашньої птиці в Україні впродовж останніх років тільки нарощують.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Голосу України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!