Фермерам-тваринникам на замітку: що варто знати про пасовищне утримання корів

0 217

Корів переводять у літні табори тоді, коли температура повітря вночі буде не нижчою за +5 °С, а телят – не нижчою за +10 °С.

Для сухостійних корів доцільно практикувати пасовищно-табірне, для інших груп ВРХ – стійлово-табірне утримання.

На території табору для тварин обладнують майданчики з розрахунку 25 кв. м на голову. На них споруджують навіси, які не закривають лише з південного боку. Для новонароджених телят роблять навіс, огороджений із трьох боків дошками. Під навісами обладнують стійла з годівницями та напувалками.

Переводити тварин на пасовищне утримання слід протягом 7-10 днів, щоб вони поступово звикали до поїдання зеленої маси. В разі різкого переходу на зелені корми можна спровокувати шлунково-кишкові розлади, загострення інших захворювань, зниження продуктивності.

Не можна виганяти на пасовище голодну худобу, а також вранці по росі, якщо в травостої багато конюшини, люцерни, буркуну, щоб не спровокувати у неї тимпанію.

Телятам молочного періоду під час пасовищного утримання обсяг молока та концентрованих кормів не зменшують, а грубі корми і коренеплоди замінюють на траву.

Телятам віком 6-12 місяців половину концкормів замінюють зеленою масою, а в старшому віці концентровані корми не згодовують.

SEEDS.org.ua за матеріалами AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!