Фермер з Хмельниччини заходився вирощувати женшень

0 1 347

До вирощування помідорів у теплицях Ігор Б’ялковський із села Івашківці на Хмельниччині додав незвичну для України рослину — женьшень. Він уже напрацював агрономічну технологію вирощування і зараз шукає канали збуту, що дозволить розширити площі під цією культурою.

Поки під женьшенем він має три сотки, але як тільки знайде збут, відразу збільшуватиме площі. Цього сезону Ігор Б’ялковський задумався про серйозний збут женьшеню вже на промисловій основі, адже зібрав понад 100 тис. насінин, і тепер є можливість розширити площі.

«Цього року отримав корені розміром 5-10 см, а наступного буде вже від 20 см. Зараз наземна частина вже відсохла, до морозів корінь женьшеню потрібно викопати, сортувати і закласти на зберігання в пісок, адже саме він найкраще зберігає всі властивості», — розповідає Ігор Б’ялковський.

Займатися женьшенем Ігор Б’ялковський почав не просто так, а, можна сказати, спонукали невдачі. В пошуках кращого життя він поїхав за кордон, але й там не склалося.



«Я багато чого переосмислив, зрозумів, що там українцям зовсім не солодко живеться, і не від доброго життя вони туди їдуть. І в мене зародилось величезне бажання жити і розвиватись у своїй країні. Випадково прочитав у газеті про женьшень, який ще називають коренем життя. Загорівся спробувати виростити і перевірити, чи все то правда, що пишуть про цю рослину та її цілющі якості. З цією ідеєю й повернувся до України», — розповідає Ігор Б’ялковський.

Першою справою був пошук насіння — замовив його з Індії за ціною $1 за 10 насінин. Зараз же, зібравши, як вже було сказано, понад 100 тис. насінин, пропонує якісне насіння женьшеню за доступними цінами: від 100 шт. — 1,50 грн/шт., від 500 шт. — 1,30 грн/шт., від 1000 шт. — 1,00 грн/шт. А це вдвічі дешевше, ніж вартість насіння з Індії.

За розрахунками фермера, собівартість вирощування кореня, враховуючи ризики, досить висока, проте корінь женьшеню він пропонує за такими цінами: 3 см — 60 грн, 5 см — 100 грн, 10 см — 200 грн.

Фермер розповідає, що до українських аптек постачають китайський женьшень, але не так багато. Тому, на його переконання, женьшень, вирощений в Україні, може «посунути» закордонний аналог і широко застосовуватися у фармакології.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!