Фермер з Донеччини відновив роботу під Полтавою, –  створює тут індустріальний парк

0 157

У 2017 році Іван Дегтяр відновив садівниче товариство «Мрія», що розташовується в селі Адамівка між Словʼянськом та Святогірськом. Садівництво активно розвивалося, але війна змінила все, пише SEEDS.

Після повномасштабного вторгнення Адамівка опинилася майже на лінії фронту, розповідає Іван Дегтяр. В село прилітали ворожі снаряди, частину землі замінували, та попри це Іван і далі працював.

Коли Іван зрозумів, що війна не йде до завершення, то вирішив релокуватися разом з обладнанням до Решетилівки, що на Полтавщині.

На новому місці довелося працювати за новими правилами. Насамперед закупили яблука та почали виготовляти сік. Тільки за перший місяць вдалося виготовити понад 10 тонн соку. А потім закупили в місцевих фермерів розсаду помідорів і роздали її безплатно людям, щоб ті вирощували на своїх городах. Іван каже, що так хочуть зайняти нішу херсонських помідорів.

«Люди вирощують, несуть нам здавати. Ми купляємо в них ці помідори, виймаймо тільки вартість розсади. І їм добре, і ми задоволені. І в нас є сировина. Бо минулого року Херсон був окупований, цього року був залитий. І нам треба цю нішу зайняти. Томатна паста, вона або імпортна, або з імпортної сировини. І ми так вирішили, щоби просто підтримати державу», — розповів Іван Дегтяр виданню «Східний Варіант».

Цього літа садівництво вже переробили 2,5 тони вишні, які принесли люди, також збирають у людей яблука, смородину і сливи як сировину.

Читайте також: Медик з Галичини після турботи про людей заходилась піклуватись про врожай на власному полі

У Решетилівці Іван зареєстрував філію садівничого товариства «Мрія», яка називається «Завод Карбон Рецикл».


Фото: Іван Дегтяр у Facebook

Зараз товариство займається побудовою заводу, на якому гілля буде перероблюватися на газоподібне та рідке паливо. Та Іван запевняє, це буде не просто завод, а цілий індустріальний парк:

«Ми будуємо його як парк. На вході буде такий кафе-акваріум, щоб діточки могли там подивитися, як переробляються яблучка. Буде місце, де можна подивитися, як переробляється ось цей біогаз. Далі соковарка, вони можуть побачити, як робляться соки. До нас уже приїжджають місцеві громади з екскурсіями, бо всі хочуть таке робити. А для людей, я думаю, почнеться вже наступного року», – планує Іван Дегтяр.

Не забуває господар і про Словʼянськ з Адамівкою. Планує повертатися та реалізувати тут декілька проєктів. Наприклад, зробити біля села зону з парком вихідного дня, щоб сюди приїжджали люди з дітьми.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!