Фермер з Чернігівщини проводить експерименти з вирощування картоплі
Після кількох років спроб успіхів та невдач фермер-картопляр Валерій Лавров напрацював власну технологію вирощування бульби. Сам власник Фермерського господарства “Лавр” (Чернігівська область) називає свою систему “картопляна сівозміна з трьома сидератами”, повідомляє SEEDS.
Картоплярством Валерій Лавров займається вже протягом десяти років. Починав з ділянки площею 100 гектарів. Наразі ж вирощує бульбу на ділянці 150 гектарів. Має сховище на 2 тис. тонн, але закладає на зберігання лише насіннєву картоплю. Столову бульбу фермер продає одразу після збору врожаю, пише Українська асоціація виробників картоплі (УАВК).
“Кілька років тому вирішив проекспериментувати: закріпив за собою трохи більше 200 га і перейшов на двопільну водоощадну технологію, за якою наразі вирощую 150 гектарів картоплі. Проводиться глибокорихлення і садиться картопля. Викопується до середини серпня і садиться гірчиця. Потім у жовтні задисковується і глибоко заробляється. Садиться озиме жито. Після його збирання – суданська трава (кажуть, що це незамінний сидерат для профілактики розвитку нематоди). Знову заробляється і знову садиться гірчиця. Ось після неї через рік на те саме поле може повернутися картопля. Результатами задоволений. Поки сусіди потерпали від посухи, у мене урожай картоплі складав від 30 до 56 тонн з гектара”, – розповідає Валерій Лавров.
Читайте також: Картопляна галузь-2021: вплив кліматичних умов, ціновий дисонанс та перспективи розвитку
Цього року, за словами фермера, добре вродила картопля сорту “Арізона” від “Агріко Україна” та “Коломба” від компанії HZPC (урожайність 50 тонн з гектара).
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!