Фермер-священник з Рівненщини розповів як стати мільйонером на власній молочній фермі   

0 2 411

Священик з Рівненщини Ігор Хабатюк вже майже рік тримає в своєму господарстві 33 корови і ще стільки ж телят. За неповний рік роботи молочний бізнес згенерував 1 млн грн виручки для ферми підприємця.

Ферма Хабатюка тривалий час спеціалізувалась на вирощуванні сільгоспкультур. Проте вдома фермер завжди тримав корів. І, за словами власника “Родини Плюс“, коли кількість корів досягла п’яти, постало питання: чи розвивати вже серйозно, в межах підприємства, тваринницький напрямок, чи взагалі відмовитись від нього.

“Ми вирішили піти першим шляхом. Дитяча мрія все ж таки, — посміхається Ігор Хабатюк. — Вже два роки як ми розвиваємо тваринництво в межах ферми. Я викупив за кредитні гроші частину старого відгодівельного приміщення, докупив теличок — і заснував молочну ферму з 11 голів”.

Проте перспективи подальшого розвитку молочного бізнесу були досить туманні: цей напрям потребував значних вкладень, грошей, яких на той момент у родини не було.

Зараз ФГ “Родина Плюс” працює з проєктом “Сімейних молочних ферм” за трьома кредитними програмами. Проєкт профінансував господарство Хабатюка на 900 000 грн. “Це були кредити на реконструкцію приміщення (безвідсоткові), а також на купівлю обладнання та купівлю худоби. 150 000 з них вже повернуто”, — розповідає фермер.



Натомість, каже підприємець, згідно з договором, ферма має п’ять років здавати молоко на Радивилівмолоко — завод-партнер проєкту “Сімейні молочні ферми”. Раз на два дні до ФГ “Родина Плюс” приїздить молоковоз: саме за цей період наповнюється встановлений на фермі 850-літровий молокоохолоджувач.

Наразі середній надій з однієї корови на фермі Хабатюка — 15 літрів на добу.

“Це небагато, оскільки через різке збільшення поголів’я було складно забезпечити усіх тварин монокормом. Але наразі ми вже заготовляємо силос і надої будуть рости”, — запевняє він.

Зараз, за оцінками фермера, тільки від тваринництва річний оборот сягне мільйона гривень. А разом із рослинництвом виручка ФГ “Родина плюс” за підсумками року складе близько 2,5 млн грн.

В господарстві Хабатюка вже четверо найманих працівників: дві доярки та двоє робітників, які працюють на 80 га рослинницьких угідь та допомагають у тваринництві. Такий обсяг землі дозволяє фермеру збільшити поголів’я ще на 40 корів, адже “колгоспна норма”, як каже Хабатюк, — один гектар угідь на одну голову.

У планах Хабатюка — викупити орендоване приміщення задля того, щоб розвивати вже власний єдиний майновий комплекс. Для цього він і надалі планує співпрацювати з “Сімейними молочними фермами”. “Умови в них зараз класні, немає на що нарікати. Вони допомагають стати фермерам на ноги”, — вважає Ігор Хабатюк.

Водночас підприємець зазначає, що вийти з проєкту може у будь-який момент після того, як поверне позичені кошти. “Але зараз я не хочу відмовлятися від співпраці, у мене надто амбіційні плани щодо розвитку бізнесу. Їхня допомога наразі дуже потрібна”, — резюмує він.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Ліга новини

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!