Ферма в центрі Києва: столичний плантатор вирощує зелень на Печерську

0 1 472

Допоки з ринком землі в Україні питання не вирішене, вирощувати продукти при бажанні можна і зовсім без землі – досить відкрити так звану “вертикальну ферму” або обладнати міні-город в міському підвалі чи на даху.

Одну з таких ферм заснував на столичному Печерську Сергій Нікіфоров. “Часто читаю технологічні видання, і в одному з них натрапив історію про вертикальне  фермерство в США і технологію гідропоніки. Вирішив вивчити це питання”, – розповідає столичний плантатор.

Задоволення це недешеве, контейнер, в якому облаштована ферма, потягнув на шестизначну суму, каже Нікіфоров, але не називає конкретних цифр. Він планує окупити свої вкладення протягом трьох років.

Що з себе представляє такий контейнер? Його площа – 30 кв. м. Усередині вертикальні стійки з полицями. Конструкція з’єднана трубами, якими до рослин йде вода і поживні елементи. У цих осередках зростає зелень і трави, які висвітлюються синіми і рожевими світло діодами led-ламп.

Така технологія дозволяє отримувати 8-13 врожаїв залежно від культури. В такому транспортному контейнері можна вирощувати 4,5 тонни салату на рік і отримувати урожай який можна порівняти з полем площею 1 га відкритого грунту або 300 кв м тепличних площ.

У листопаді столичному фермеру вдалося зняти перший тестовий урожай зелені: рукола, салати. “Я зараз, на етапі тестування, займаюся всім самостійно, це релакс – посіяти насіння в землю і з “ясель” пересадити розсаду в “молодшу групу”, – розповідає він.

Який дохід? У власника столичної міської ферми вже є домовленість про тестування його продукції одним зі столичних ресторанів. “Я поки не можу прорахувати собівартість, тому ми домовилися працювати по ціні, аналогічної тій, яку вони платили за зелень іншим підрядникам”, – говорить бізнесмен.

Такі технології вже дуже популярні в США і Європі. За даними Global Vertical Farming report, глобальний ринок “вертикальних ферм” протягом наступних п’яти років зросте на 8,4% і в 2024 року досягне оцінки в $1,9 млрд.

Для України це новий тренд, який може отримати поштовх до розвитку і частково витіснити з ринку тепличні та імпортні овочі та зелень.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Liga.net

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!