ФАО та Інтерпол: обіг незаконних пестицидів в Україні потребує негайних дій
ФАО приєднується до ініціативи Інтерполу та Відомства по патентам та товарним знакам США у проведенні масштабного заходу по протидії контрафактних пестицидів в Україні
За різними оцінками частка контрафактної продукції на світовому ринку пестицидів складає близько 15%, а в Україні – до 25%. Такий кримінальний бізнес входить у десятку лідерів за рівнем прибутковості.
Саме тому, Інтерпол, друга за розміром міжурядова організація після ООН, Відомство по патентам та товарним знакам США (USPTO), Продовольча та сільськогосподарська організація ООН та великі компанії-виробники засобів захисту рослин зібралися сьогодні на робочій зустрічі для оцінки існуючої ситуації в Україні, визначенні ефективних підходів для протидії обігу контрафактної продукції та обміну міжнародним досвідом.
Методологія протидії контрафактним та контрабандним пестицидам, на думку ОБСЄ, включає запобігання, підготовку та реагування на вже вчинені злочини. ФАО, у свою чергу, пояснює протидію як комплекс заходів по визначенню маршрутів ввезення контрафакту в країну, виявлення незаконних виробничих потужностей всередині країни (лабораторій), відстеження ланцюгів збуту, вилучення незаконних пестицидів з обігу та утилізацію вилучених запасів.
Під час зустрічі було проаналізовано основні способи появи контрафакту на вітчизняних ринках, способи перетину державного кордону та масштаби місцевого виробництва фальшивої продукції.
«Боротьба з контрафактними пестицидами без впливу на попит зі сторони споживача є безглуздою. Тому одним з необхідних заходів по протидії є просвітницька робота серед агровиробників», – пояснює Михайло Малков, координатор програм розвитку ФАО в Україні.
Окрім того, експерт наголосив на кризовій ситуації з виробництвом контрафакту на локальному ринку. За даними правоохоронних органів, найчастіше зустрічаються випадки виробництва фальшивого продукту з легально ввезених активних інгредієнтів, підробка контейнерів всередині країни, повторне використання порожніх контейнерів, повернення вилучених заборонених пестицидів на ринок та перепакування застарілих пестицидів.
Учасники зустрічі єдиноголосно погодилися, що єдиним способом раціонального використання вилучених контрафактних або непридатних пестицидів є поводження з ними як з небезпечними відходами.
Нагадаємо, що відповідно до Міжнародного кодексу поведінки в питаннях управління пестицидами (ФАО), саме Уряди країн повинні забезпечити екологічно безпечний спосіб обробки та утилізації небезпечних пестицидних відходів, що відповідає національним та регіональним нормам, відповідним міжнародним стандартам та багатонаціональним екологічним угодам, зокрема – Базельській конвенції.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!