Екзотична молокія – овочевий суперфуд з чималим ринковим потенціалом

0 27

Молокія, також відома як Мулухія чи Молохія, (лат. Córchorus) – овоч, який має чималий ринковий потенціал у поєднанні з величезною користю для здоров’я споживачів, пише SEEDS

Молокія, яку ще називають джутова мальва або єгипетський шпинат, – це швидко зростаючий листовий зелений овоч. Зазвичай його вживають у кухнях Близького Сходу та Північної Африки.

Читайте також: Цьогоріч в Україні був найзбитковіший за останні 12 років сезон суниці садової

Листя молокії дуже багате на поживні речовини. У них чимало білка, як для овочевої культури. Майже половина калорій у листі молокії – це білок. Вони також багаті на важливі мінерали, такі як магній, кальцій і калій, а також вітаміни груп А, В і Е. Незважаючи на те, що вміст жиру в листі молокії низький, вони мають значну кількість жирних кислот омега-3, які мають вирішальне значення здоров’я людини, повідомляє EastFruit.



Що робить молокію суперфудом?

Було доведено, що листя молокії знижує рівень цукру в крові, що може бути корисним для харчування людей з діабетом. Також це листя має високий вміст корисної клітковини. Вони мають значні антиоксидантні властивості і ефективні для боротьби із запаленнями.

Наукові дослідження підтверджують, що листя молокії захищає від пошкоджень шлунково-кишкового тракту, а антиоксидантні властивості листя молокії дозволяють їм боротися з раком.



Як споживають молокію?

  • У вигляді супу (суп Молохія): Найпопулярніший спосіб насолодитися молохією – це ситний суп. Листя дрібно нарізають і готують з часником, коріандром, іноді з курячим або м’ясним бульйоном. Отриманий суп має густу консистенцію.
  • Тушковане м’ясо з молокією: Подібно до супу, молохію можна перетворити на рагу, додавши більше інгредієнтів, таких як помідори, цибуля та спеції. Його часто подають із рисом чи хлібом.
  • Обсмажене листя молохії – їх можна обсмажити з оливковою олією, часником та цибулею. Деякі додають лимонний сік або оцет до смаку.
  • Сушене молоко: листя можна висушити і подрібнити на порошок. Цей порошок потім регідратують і використовують у різних стравах.
  • Гарнір: У деяких регіонах молокію подають як гарнір до м’яса на грилі або інших основних страв.
  • Свіжий салат: молоде листя молохії можна використовувати в салатах, як шпинат або руколо.

Також листя молокії вживають у сушеному вигляді як добавку або приправу.


molokya


Як вирощувати молокію?

Молокія — рослина, що швидко росте. Зазвичай вона готова до збору приблизно через 60 днів після посадки. Якщо листя вчасно не обрізати, воно може вирости до 2 метрів заввишки.

Молокія віддає перевагу спекотній погоді і відрощує листову зелень протягом усього літа. Коли восени температура починає падати, утворення листя сповільнюється, рослина дає пагони, а згодом і маленькі яскраво-жовті квіти. Потім квіти замінюються довгими тонкими насіннєвими коробочками, які можна збирати, коли вони природно висихають і стають коричневими на стеблі.



Виростити молокію відносно легко. Насіння можна сіяти прямо в землю навесні після того, щойно пройде вся ймовірність заморозків, або почати в приміщенні приблизно за шість тижнів до останніх середніх заморозків. Ці рослини воліють постійно перебувати на сонці, вимагають рясного поливу і родючий, добре дренований ґрунт.

Після того, як рослина досягне 60 см заввишки, її можна збирати, відрізавши верхні 15 см листя. Це найніжніші частини молокії, які використовують у їжу. При цьому частина, що залишилася, швидко відростає. Листя молокії можна збирати з однієї і тієї ж рослини кілька разів у теплу пору року.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!