Експорт власної продукції за кордон: дії, які необхідно виконати

0 157

Незважаючи на російську агресію експорт української продукції має велике значення як для світового ринку, так і розвитку економічного благополуччя нашої країни. Тож спеціалісти Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надали роз’яснення щодо дій виробника перед відправкою продукції на експорт, пише SEEDS.

Для здійснення експорту харчових продуктів тваринного походження необхідно затвердити експортні потужності відповідно наказу Мінагрополітики від 10.02.2016 № 38 «Про затвердження Порядку затвердження експортних потужностей, внесення та виключення їх з реєстру затверджених експортних потужностей».

Оператор ринку подає територіальному органу Держпродспоживслужби за місцем розташування потужності запит, який повинен містити:

  • країна, до якої планується експорт харчових продуктів;
  • опис харчових продуктів, в якому міститься інформація, передбачена формою Сертифіката здоров’я для харчових продуктів нетваринного походження, що затверджена Держпродспоживслужбою;
  • інформація щодо наявності спеціальних вимог до цих продуктів (наприклад, лабораторні дослідження (випробувань) перед відправленням вантажу, необхідності ухвалення експортної потужності, ведення реєстрів експортерів тощо). Якщо такі спеціальні вимоги невідомі оператору ринку харчових продуктів або наявні факти/інформація, що свідчать про відсутність спеціальних вимог країни призначення (наприклад, в зовнішньоекономічному договорі/контракті не містяться відповідні положення), про це зазначається у зверненні;
  • якщо на потужності, на якій здійснюється виробництво цих харчових продуктів, що призначені для експорту, планові та позапланові заходи державного контролю не проводилися протягом останніх 12 місяців, оператор ринку харчових продуктів або уповноважена ним особа надає окреме звернення про проведення компетентним органом позапланового заходу державного контролю потужності оператора ринку.

До звернення оператора ринку додається:

  • копія зовнішньоекономічного договору/контракту;
  • копії документів, що засвідчують наявність спеціальних вимог, встановлених компетентним органом країни призначення вантажу (в разі наявності);
  • копії інших документів, що засвідчують характеристики вантажу харчових продуктів та транспортного засобу (за наявності – інвойс, CMR, товаро-транспортна накладна специфікація харчового продукту або іншій схожий за суттю документ).

Відповідний територіальний орган Держпродспоживслужби видає міжнародний сертифікат в робочий день, наступний за днем отриманням звернення оператора ринку.

Читайте також: Україна готова збільшити експорт агропродукції – Зеленський

Ознайомитися з формами сертифікатів можна на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби у розділі «Міжнародне співробітництво», рубрика «Сертифікати на експорт з України».

Нагадуємо, що однією із умов видачі сертифікату здоров’я є наявність державної реєстрації потужностей оператора ринку відповідно до наказу Мінагрополітики від 10.02.2016 № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!