Експерти розкривають секрети зберігання ягід протягом тривалого періоду
Зимові місяці традиційно актуалізують перед багатьма ягідниками проблеми зберігання раніше зібраного врожаю. Адже загальновідомо, що ціни на продукцію в період міжсезоння значно вищі за ті, які пропонують трейдери в період збору ягоди.
Прагнучи збільшити прибутковість власного бізнесу, багато виробників ягоди не знають нюансів їх правильного зберігання протягом тривалого періоду. Про великі та малі секрети зберігання ягоди докладно розповість директор компанії “Інсолар-Холод” Анатолій Богдан під час другої міжнародної конференції “S-FruitTransformation – 2020”, яка відбудеться в Києві 30-31 січня в Pochayna EventHall (ТЦ “GorodokGallery”, пр. Степана Бандери, 23).
У презентації Анатолія Богдана будуть детально розкриті теми зберігання свіжих ягід і кісточкових. Зокрема, фахівець докладно зупиниться на таких аспектах технологічного процесу як:
- попереднє охолодження ягід і кісточкових;
- режим зберігання лохини, черешні, червоної і чорної смородини та ін.;
- відмінності зберігання в системі Palliflex і камерах РГС.
Як зазначає фахівець, найбільший ефект при зберіганні м’яких ягід досягається в холодильних камерах з регульованим газовим середовищем (РГС) при температурі 0-1 °С за умови вмісті кисню (О2) – 2-10% і вуглекислого газу (СО2) в межах 10 20%.
“Слід врахувати, що зберігання в камерах з РГС найбільш економічно обґрунтоване для підприємств з обсягами реалізації продукції від 10 т. Це більш економічний спосіб зберігання, відповідний для таких ягід, як лохина, смородина, черешня, вишня”, – зазначає Анатолій Богдан.
Якщо ж обсяги ягоди невеликі, то в якості одного із способів зберігання можна вибрати шокову заморозку. Існує два види такої заморозки – динамічна і статична.
Статична заморозка представляє собою заморозку продукції в камерах обладнаних шокфростером при температурі -35-42 °С. На спеціальних пересувних стелажах ягоди подаються в камеру, де протягом 3-4 годин відбувається заморозка продукції. Ця технологія забезпечує збереження всіх якостей свіжого продукту і робить це краще, ніж при інших способах заготівлі та зберігання.
“У свою чергу, динамічний вид шокової заморозки здійснюється за допомогою швидкоморозильних тунелів. Продуктивність в даному випадку починається від 1 тонни продукції на годину. Тобто, даний варіант заморозки більше підходить для повноцінних підприємств по переробці плодоовочевої продукції з великими обсягами виробництва”, – коментує Анатолій Богдан.
“При цьому необхідно пам’ятати, що для того, щоб якомога більше продовжити термін зберігання ягоди її необхідно максимально швидко охолодити одразу ж після збирання”, – ділиться професійними секретом директор “Інсолар-Холод”.
Експерт також зазначає, що для довгострокового зберігання ягоди її необхідно також досить швидко заморозити, зокрема дотримуючись технології шокової заморозки. При цьому температура зберігання повинна становити близько – 24 °С.
Гравці ягідного ринку в ході заходу також зможуть відвідати промо-стіл №21 і отримати відповіді кваліфікованих фахівців компанії “Інсолар-Холод” на актуальні питання, що стосуються:
- початку будівництва сучасного сховища з РГС;
- переваг зберігання ягід і кісточкових при використанні системи Palliflex;
- правильної організації процесу заморожування і зберігання ягід та кісточкових;
- тунелів шокової заморозки і камер статичної заморозки.
SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!