Економлячи на ремонті контейнерів для овочів і фруктів готуйте гроші на нові

0 766

Найменше світова коронакриза позначилась на виробниках аграрної продукції. Однак і тут доводиться економити буквально на всьому, зокрема і на ремонті контейнерів для зберігання зібраних овочів і фруктів.

Ось тільки така економія дорого потім обійдеться самим аграріям. Про це в ексклюзивному інтерв’ю для SEEDS розповів керівник відділу продажів компанії Ronawood, яка займається виробництвом дерев’яних контейнерів для зберігання та транспортування фруктів і овочів, Артем Стеценко.


– Коронавірус сплутав плани всіх українських аграріїв, як просуваються справи у вашій компанії?

– Сезон стартував не дуже, хоча після виставки в Берліні ми розраховували на кращі результати – готувалися. Однак зараз фермер “затаївся”. Начебто і не все погано, але ящики, особливо нові замовляти не поспішають.

Ящики купують коли? В основному – це планова заміна або розвиток. Ми відвідали багато підприємств, і багато хто хоче робити ремонт своїх контейнерів (років через 10-15 вони стають трохи зношеними). Однак зараз далеко не всі вирішують витрачати гроші навіть на це, вирішуючи термінові ремонтні питання своїми силами.


 


Звісно, що в сільській місцевості не завжди це можна зробити якісно. Не скрізь є необхідні фахівці і матеріали. Ось тільки, скільки потім витримає контейнер, після такого ремонту – це вже дуже велике питання.

– Все через коронавірус, чи є інші причини такої тотальної економії?

– Ходять чутки про перерозподіл ринків і суворі регіональні продажі. А найголовніше, не зрозуміло чи буде експорт. Ми залежимо від фермерів, а вони – від експорту. І тут, начебто, незабаром дають “зелене світло”.

На кінець травня заплановано експорт вже і нашої продукції за кордон.

Що стосується агропродукції, ще один важливий фактор – фінансування: працює фермер на своїх грошах чи на кредитних. Якщо мова про кредити, поки незрозуміло як коронавірус вплине на сам кредит – чи залишаться ці гроші у господарств? Ми лише ящики робимо.



– Що стосується деревини, чи не вплинув коронавірус на вирубку лісів? Тотальний карантин в країні і самоізоляція….

– Благо, тут все працює. У лісників і так повна самоізоляція, крім дерев на такій роботі зараз рідко кого можна зустріти.

Деревина, яку закуповуємо ми – це планомірні і засадження, і вирубка. Тут вирощування і споживання лісу: плюс, мінус – рівні завжди.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!