Екобукет – абсолютно нова альтернатива класичним вазам з квітами
Букет квітів – це красиво, але, трішки старомодно і непрактично. Така філософія і життєва позиція Оксани Кунченко – автора надзвичайної новинки на ринку України під назвою “екобукет”.
Такий букет – нова альтернатива класичним букетам. Він не зів’яне до ранку, він гарний, ароматний і корисний. А ще екобукет – не просто трава. Він є справжньою ексклюзивною прикрасою для столу, розповіла в інтерв’ю SEEDS господиня компанії “Органічний світ” і автор екобукетів Amrita Оксана Кунченко.
– Букети з трав потіснили квіткові композиції на столах українців?
– Філософія в тому, що трави, які ми вирощуємо, і з яких ми робимо екобукети, вони виглядають не тільки красиво і смачно, вони приємно пахнуть. Крім того наші екобукети багаторічні – вони тішитимуть того, кому подаровані, ще дуже довго.
Це абсолютно нова альтернатива класичним букетам, які починають в’янути, іноді навіть не потрапивши до кінцевого споживача. Часто ж буває: прокидаєшся зранку і несеш викидати купу пелюсток, а то і весь букет, потім миєш вазу, яка неприємно пахне… І вже не зрозумієш чого було більше: позитиву чи негативу. Після такого частіше можна почути: “краще б дали грошима, або подарували б щось корисне”. Ось така вона, правда життя.
Наші горщики з пряними травами є чудовою альтернативою таким букетам. По-перше наші рослини органічні. Буває, купиш в горщиках спеції, приносиш їх додому і не знаєш: ти її можеш їсти, чи краще не варто…. Начебто, і рослина їстівна, але незрозуміло чим його обприскували, скільки в ньому хімії, і якої саме хімії.
У нас все органічне. Наші клієнти частенько букети ставлять просто на стіл, для того, що б гості могли відщипнути собі хто розмарину, хто орегано. До салату, в чай.
Гарний букет на столі – це приємно. До емоцій підключаються ще й смакові рецептори. Крім цього вся наша зелень ще й пахне неймовірно. У підсумку отримуємо комплекс позитивних і приємних емоцій. Та й сама рослина залишається надовго. Як довго – залежить від того, як за ним доглядати.
– Чи потребує екобукет особливого догляду?
– Доглядати за екобукетом потрібно точнісінько так, як за звичайними рослинами: його треба поливати, йому потрібне сонце. Однак є певні нюанси – кожна запашна трава вимагає своєї специфіки догляду. Для своїх клієнтів ми пишемо спеціальну інструкцію щодо поливу і догляду. Втратили інструкцію, не біда – є інтернет, там знайдеться чимало порад стосовно догляду за травами.
Наші екобукети – це впевнена хода в ногу з часом. Зараз популярно багаторазове використання. Екобукет – втілення цієї ідеї.
– Хто ж автор такої чудової ідеї?
– Це моя особиста ідея. Все, аж до упаковки розробляла я. Але, до втілення повноцінного ідеалу ще є куди рухатися. Зовнішня упаковка екобукету – вона з пластика. Це сувора необхідність для транспортування ніжних рослин. Я поки не знайшла більш органічної заміни цьому тубусу.
Однак і тут максимум екологічності – це харчовий пластик. Крім того він підлягає переробці – для мене це було принципово важливо.
До того ж ця упаковка теж не одноразова – вона може використовуватися як стильне кашпо. Найчастіше, купуючи вазони, ми одразу біжимо до магазину за красивими горщиками для нього.
Тут все максимально просто: відрізав, відкрив – і упаковка-трансформер стає стильним прозорим кашпо. Вода не виливається – красиво, естетично і надовго. Якщо рослину пересадити на грядку, таку ємність можна використовувати для зберігання продуктів.
– Що ж стало натхненням для створення таких екобукетів?
– Це моя давня ідея, яка відповідала пориву відійти від класичних букетів. Придумати щось нове. Згідно з останніми віяннями, букет – це красиво, але, трішки старомодно і непрактично.
Якщо проаналізувати феномен букета, і підрахувати якої шкоди планета зазнає від квіткової індустрії – цифри виходять шокуючі. На вирощування квітів витрачається божевільна кількість хімії та енергії – їх необхідно довго тримати в холодильниках. До того ж не всі квіти зрештою потрапляють до ваз – більше половини йде в утиль. У підсумку: 2-3 дня квітковий букет стоїть, а потім вирушає до смітника…
Я не закликаю зовсім відмовитися від квіткових букетів. Однак я намагаюся знайти якісь альтернативні пропозиції. Я вважаю це дуже своєчасним.
– Вибір трав для екобукетів невипадковий?
– Звичайно ж ні. Одна з обов’язкових умов – корисність. Шавлія, орегано – ціла аптека на столі. Наші предки лікувалися тільки так. Крім того, наші екобукети мають застосування в кулінарії – використовуються їстівні трави. Улюблені багатьма трави, запах яких викликає приємні емоції і покращує настрій.
– Замовити екобукет можна тільки на вашому сайті?
– Поки тільки на сайті. Був досвід поставок наших букетів в великі мережі вітчизняних магазинів. Однак їх довелося і спростити, і уніфікувати. Ми відмовилися від такої практики, і вирішили, що екобукти – це ексклюзивна прикраса для столу.
Навіть слово “екобукет” – це наше ноу-хау, наша візитівка. Намагалася знайти щось схоже в інтернеті – на жаль, марно…
Хочете і собі таку красу?
Телефонуйте і замовляйте: 066 018 0898 \ 067 500 22 91
Пишіть та замовляйте>>>
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!