Ефективно та прибутково: правила вирощування найсмачнішої цукрової кукурудзи від “Мнагор”

0 2 601

Дехто із фермерів при вирощуванні цукрової кукурудзи припускається помилок, які призводять до втрати урожаю. Проте представники компанії “Мнагор” переконують, що насправді процес виробництва цієї культури є відносно легким, якщо добре підготуватися. Фахівці розробили перелік правил, дотримуючись яких можна отримати чудовий урожай цукрової кукурудзи, пише SEEDS.

Фермер Микола Савченко з Чернігівської області зізнається, що свого часу допустив багато помилок при вирощуванні цукрової кукурудзи. Як наслідок – мав проблеми із урожаєм.

“Я не боровся зі шкідниками та хворобами, не вносив добрива, особливо не готував грунт до посіву, не дотримувався правильної відстані між рядками, не рахував густоту посіву. Єдине, що я робив – вносив грунтовий гербіцид. Результат: малі качани, більшість із яких були уражені хворобами. Такі на продаж не особливо цінуються, за них мало платять”, – говорить аграрій.

Тож після першого невдалого досвіду він вирішив розібратися у своїх помилках. Пан Микола натрапив на матеріал про вирощування цукрової кукурудзи компанії “Мнагор”. І набрав вказаний номер телефону менеджера із центрального регіону.  

“Я розповів про свій перший досвід вирощування кукурудзи і менеджер та агроном вказали на мої помилки. Виявляється, не всі гібриди підходять для мого регіону. До того ж, на моїх полях спостерігалася неправильна густота посіву. Також була не врахована технологія обробки ґрунту. Були не внесені мікродобрива та інсектициди. Після цієї розмови я довго думав і вирішив спробувати посіяти мнагорівські гібриди, а саме “Дейнеріс”, “Джамала”, “Орландо”, “Мармурова”. Менеджер та агроном компанії мене постійно консультували, провівши від моменту купівлі насіння до збирання врожаю”, – зазначає фермер. 

Цього разу пан Микола залишився задоволений зібраним урожаєм. Він отримав гарні качани без хвороб. 

“До мене з Києва приїздили додому і забирали увесь мій врожай, а посіяно було 1,5 га. Ще великий плюс: купуючи наше українське насіння, я зекономив гроші, бо різниця між ціною вітчизняного продукту та закордонного суттєва. Те, що заощадив, пішло на добрива, гербіциди та інсектициди. Цей рік був і є важкий для усіх українців, але нам потрібно підтримувати економіку. Хто ще допустив ряд помилок, як я, спробуйте сіяти цукрову кукурудзу з дотриманням елементарних правил від компанії “Мнагор”, – додає він.

Отже, команда “Мнагору” створила перелік рекомендацій щодо правильного вирощування цукрової кукурудзи. Так, фахівці радять:

Вибрати правильне місце для посіву

Цукрова кукурудза віддає перевагу сонячному та добре дренованому ґрунту. Уникайте посадки в низинних місцях, де може накопичуватися вода, оскільки це може призвести до загнивання коренів.

Підготувати грунт

Грунт має бути родючим і добре дренованим. Перед посадкою рекомендується внести в грунт органіку, наприклад, компост або добре перепрілий гній, щоб поліпшити його структуру і родючість.

Правильно посіяти насіння

Цукрову кукурудзу зазвичай висаджують рядами, причому насіння розташовують приблизно на відстані 70 см, посів здійснюється на глибину 4-5 см, а відстань між рослинами в рядку – 20-30 см. При посіві насіння цукрової кукурудзи грунт має бути прогрітий не менше ніж на 12 градусів. Насіння висівається вручну або сівалкою.

Внести ґрунтовий гербіцид відразу після висіву насіння цукрової кукурудзи

Якщо грунтовий гербіцид не спрацює, то вноситься страховий гербіцид. Його використовують, коли на стеблі є від 3-5 до 8-10 листків. Цукрова кукурудза є лагіднішою, ніж звичайна кукурудза, тому рекомендують внесення гербіциду по мінімальній дозі.

Забезпечити належний полив

Для росту цукрової кукурудзи потрібна постійна вологість, тому важливо забезпечити регулярне зрошення, особливо в жарку суху погоду. Використовуйте зволожуючий шланг або систему крапельного поливу, щоб уникнути потрапляння води зверху. Адже це може призвести до грибкових захворювань.

Внести добрива

Цукрова кукурудза гарно реагує на своєчасні поживні речовини, тому важливо регулярно вносити мікродобрива.

Перше внесення. Потрібно вносити мікродобрива, коли на стеблі є 3-4 листки. 

Друге внесення. Потрібно вносити, коли на стеблі є 6-8 листків.

Третє внесення. Потрібно вносити з появою волоті на стеблі.

Боротися зі шкідниками та хворобами

Цукрова кукурудза сприйнятлива до різноманітних шкідників і хвороб, тому важливо регулярно стежити за рослинами та вживати заходів, якщо виявлено будь-які проблеми. Для боротьби зі шкідниками вносяться інсектициди проти підгризаючих совок, дротяників та інших шкідників. Також інсектицид вноситься і при появі волоті. Бо найбільший шкідник цукрової кукурудзи – стебловий метелик.  Втрати урожаю цукрової кукурудзи від стеблового метелика дуже суттєві і в середньому становлять 12–15%, а в роки масового розмноження можуть сягати 25% і більше. 

Також у якості біологічного методу проти стеблового метелика можна вносити трихограму. Трихограма вноситься у перші два тижні льоту шкідника. Перше внесення трихограми потрібно проводити за фіксування початку льоту та яйцекладки (пошук яйцекладок починають після 3—4 днів від початку льоту), повторне — через 5—7 днів. Кратність внесення трихограми можна збільшувати за потребою.

Збирати врожай у правильний час

Цукрова кукурудза зазвичай готова до збирання через 75-90 днів після посіву залежно від сорту. Кукурудзяні качани будуть налитими, коси — коричневим, а зерна — повними й молочними, коли будуть готові до збирання.

Читайте також: 500 тисяч гривень із гектара: як отримати максимальний прибуток, вирощуючи суперсолодку кукурудзу

Правильно зберігати кукурудзу

Найкраще продати або з’їсти свіжою, або заморозити протягом одного-двох днів після збору врожаю, але якщо вам потрібно її зберігати, помістіть її в прохолодне сухе місце, де вона зберігатиметься кілька днів, а якщо це холодильник з температурою від 0 до 5 С, то навіть декілька тижнів.

Представники компанії “Мнагор” акцентують увага на тому, що вони здійснюють консультування аграріїв на безкоштовній основі. Також, при замовленні насіння, фахівці надають своїм клієнтам детальні рекомендації щодо вирощування цукрової кукурудзи. 

До речі, при купівлі насіння на суму від 500 грн клієнти “Мнагору” не сплачують за доставку. Якщо фермер бере мінімум ранніх, середніх та унікальних сортів кукурудзи, то отримує ще й додаткову знижку та подарунок – новий сорт для дегустації від нашого селекціонера (новинки “Палітра”, “Айова”, “Сентіс” та інші сорти). 

Отже, телефонуйте та замовляйте! Кількість насіння новинок обмежена!

Менеджер з центрального регіону – Тамара Нагорняк:

тел: (067) 440-75-17

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!