Ефективні правила тайм-менеджменту для агробізнесу

0 453

Як ефективно планувати робочий процес, побудувати ефективні бізнес-процеси, стабільно просуватися до реалізації цілей в бізнесі і житті, гармонізувати робочі і особисті сфери життя, щоб часу вистачало на все? Ці секрети розкрила Вікторія Кузьмінська, бізнес-тренер компанії BogushTime, засновником якої є Людмила Богуш – відомий експерт в галузі управління часом і змінами – на тренінгу присвяченому правильному плануванню і досягненню цілей, проведеного для команди медіа-агентства SAPIENZA і агентства SEEDS.

Час – це ресурс, яким можна і потрібно управляти, щоб ефективно досягати цілей і отримувати задоволення від процесу їх досягнення. Не так важливо встигати багато, важливо встигати те, що наближає до мети.

Для того є технологія При-Цільного тайм-менеджменту, яка складається з наступних кроків:

  1. Визначити свої мрії – створити Бачення. Сформулювати цілі для здійснення Бачення.
  2. Розробити план з урахуванням бар’єрів і ресурсів.
  3. Здійснювати дії відповідно до плану. Оцінювати і коригувати план для того, щоб здійснити Бачення.
  4. Отримувати необхідні результати, проводити їх аналіз.
  5. І обов’язково формулювати нові цілі.

Часто люди виявляють, що одного бажання, нехай навіть дуже сильного, недостатньо, щоб змінити щось на краще. Тому, дуже важливо пам’ятати відомий філософський трикутник – БУТИ-РОБИТИ-МАТИ, в якому однаково важливий кожен компонент: ваші думки впливають на ваші дії, ваші дії впливають на ваші результати, ваші результати впливають на ваші думки і т. ін.

Розробка стратегічного плану – дуже важливий етап. Він має на увазі, що ви повинні:

  1. Знати свої основні цілі.
  2. Бути стійкими у своїх намірах.
  3. Бути гнучкими в методах.
  4. Дивитися далі і ширше своєї мети.
  5. Враховувати зовнішні і внутрішні умови.

Потрібно пам’ятати про те, що розробка стратегічного плану – це особливий момент, коли ви працюєте зі своїм минулим і майбутнім. Правильний аналіз минулого дає вам можливість проаналізувати, що вдалося зробити і що не вийшло і з’ясувати причини першого і другого.

Після того, як ви підготувалися, можете приступати до планування, яке включає в себе наступні кроки:

Крок 1. Ідеальна Картина.

Створіть ваше Бачення років на 10. Запишіть його в довільній формі.

Крок 2. Фокусування дій.

Визначте, над чим вам потрібно попрацювати і чому приділити більше уваги. Виберіть пріоритетні завдання на найближчий рік.

Крок 3. Кінцеві результати.

За ключовими напрямами, в яких потрібно діяти, створіть таблицю (місяці по горизонталі, напрямки по вертикалі) – і сформулюйте кінцевий результат по кожному, який ви отримаєте в грудні.

Керуйтеся тим, щоб не було перекосів в житті і можливість досягнення одним кроком кількох цілей.

Крок 4. Точки контролю.

Розробіть помісячний план на рік, в який внесіть основні і проміжні досягнення в кожній ключовій області.

Крок +1. Підтримка.

Вам потрібні соратники у виконанні плану, для цього потрібно ознайомити близьких людей зі своїм планом, і щоб кожен з них вніс у свої плани на цей рік ті кроки, які належить їм зробити, щоб те, що ви намітили, стало реальністю.

Технологію При-Цільного тайм-менеджменту також називають «техніка Х4»: Постулат, План, Виробництво та Продукт.

Мрія (постулат) – двигун, який визначає швидкість руху до мети. Зображений у вигляді повітря. Це пов’язано з кількома причинами, по-перше, мрії необхідні нам як повітря. По-друге, мріючи, ми стаємо легкими, як повітря. І по-третє, і повітря і мрії ми не особливо помічаємо, коли вони є, але без них ми задихаємося.

План – це спосіб здійснити мрії. Асоціюється з водою. Повинен володіти гнучкістю, плинністю і в той же час нестримністю. Коли на шляху води зустрічається перешкода вода або зносить його, або огинає, або просочується, але не зупиняється, а тече далі.

За допомогою плану потрібно перетворювати бар’єри в цілі. План повинен складатися з короткострокових, середньострокових і довгострокових планів.

Виробництво – стихія вогню. На цьому етапі дуже важливо не дозволяти енергії розходитися даремно. Наші мрії і бажання відповідають за отримання енергії і натхнення для дій.

Неконтрольована витрата енергії може виникати при появі бар’єрів, які не були передбачені. Відкладаючи їх, ми зупиняємося і втрачаємо енергію, тому їх необхідно відразу залагоджувати і йти далі.

Продукт – повинен мати об’єктивні критерії і бути вимірюваним.

Перед тим, як планувати свій робочий день потрібно переглядати свої цілі, саме вони надають енергію і дають розуміння заради чого необхідно сьогодні працювати щосили і не відволікатися на несуттєве.

Робочий день – це виробництво. В кінці дня – на етапі продукту – обов’язково потрібно звірити свої цілі і отримані результати, оцінити, наскільки наближені до мети.

Вибираючи систему тайм-менеджменту, потрібно пам’ятати, найголовніший критерій – ця методика повинна підходити вам. Тайм-менеджмент – це щоденний спосіб максимально швидко і з задоволенням рухатися до своїх мрій.

Ярослава Коломієць,

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!