Другий рік поспіль в Україні зберігається негативна рентабельність вирощування гороху

0 752

У 2020 році урожай гороху в Україні істотно скоротився. Українські фермери не хотіли ризикувати і відмовилися від розширення площ під такою нішевою культурою, як бобові.

Про це розповів Сергій Феофілов, директор консалтингового агентства “УкрАгроКонсалт”, під час 5 ювілейної конференції по бобовим культурам “Ера після covid 19”.

“Рентабельність вирощування гороху в Україні негативна два роки поспіль, це призводить до того, що фермери все менше довіряють цій культурі”, – зазначив Феофілов.

На піку виробництва ціни на горох були вищими, ніж на пшеницю, в 2018 відбулося зближення цих цін. Після введення карантину ціни на горох різко зросли, основні імпортери прагнули збільшити запаси, щоб підвищити продовольчу безпеку.

До того ж у поточному сезоні Індія, основний споживач гороху, встановила нульову квоту по гороху, тому додаткового стимулу для розширення площ не буде і в 2021 році, вважає аналітик.

За два минулих сезони відбулася різка переорієнтація напрямків експорту гороху. Якщо в 2018/2019 сезоні основними покупцями були Індія і Пакистан (34% обсягу експортних поставок), то в минулому сезоні 2019/2020 країни ЄС зайняли частку в 41% від загального експорту.


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua за інформацією Інфоіндустрія

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!