Дрони-обприскувачі – справжня революція на аграрному ринку

0 944

Сільськогосподарські дрони – це неймовірно ефективно. З точки зору земельних питань – це інструмент №1. Однак справжня революція на ринку агро – це дрони-обприскувачі, пише SEEDS. 

Про це розповів Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA під час онлайн конференції “Агрохаби – від ідеї до капіталізації в Україні” – онлайн-конференції, організованої Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку – АГРО.

«Сільськогосподарські дрони – це дуже цікаво. Це дуже ефективно. І з точки зору земельних питань – це інструмент №1, який потрібно використовувати, особливо для обмірних робіт. Для оглядів – це теж вкрай корисний інструмент.

Сім років тому, коли ми вперше озвучували українським аграріям і нашим колегам по ринку про те, що над полями України літатимуть дрони, все розглядали це як жарт. Тоді дрони були тільки в кінематографі. Тоді взагалі не замислювалися про те, що це – інструмент для бізнесу», – згадує Валерій Яковенко.



«Зараз я є тією людиною, яка 3 роки тому говорила, що дрони обприскувати (поля – ред.) не будуть ніколи. Я це говорив, і я в це щиро не вірив. Основа всьому – економіка. Розуміння того, що цінність і вартість використання повинна бути конкурентною.

Коли я бачив перед собою цифри собівартості внесення 30 доларів на гектар, я прекрасно розумів, що жоден фермер ніколи в житті не замовить цю послугу, коли у нього є базові можливості зробити це за 9-12 доларів за гектар, з класичною технікою, яка так само прекрасно працює.

Але коли в минулому році змінилася ціна, і впала до рівня вартості наземної техніки, в гру «вступили інші скрипки» і техніка справді стала цікавою», – продовжує співзасновник DroneUA.

«Дрон-обприскувач – це революція на ринку. Вартість внесення засобів захисту рослин насправді прирівнялась до наземної техніки. Тут формуються кілька плюсів які просто очевидні.

Коли дрон йде по полю, він не створює технологічну колію. Він не топче рослини і на розворотах не звалює все, що знаходитися на його шляху. У випадку з високими культурами він не пошкоджує врожай», – підкреслив Валерій Яковенко.



«В залежності від сезону ви можете мати потребу вийти в поле, щоб внести гербіциди. А в полі у ​​вас болото і ви не можете туди заїхати. І коли вам потрібно вносити щось, ви не можете чекати, коли земля висохне. Вам необхідно вже внести засоби захисту рослин і дрон це робить по кліку.

Це вкрай мобільний інструмент, який за 1 день може бути перекинутий за тисячу кілометрів. Ви не прив’язані до радіусу бригади, де знаходиться обприскувач. Ви не прив’язані до процедур перевезень великої сільгосптехніки по дорогах.

Ті компанії, які починають працювати дронами, вони насправді починають працювати з якоюсь певною потребою, не усвідомлюючи того, що це ще й інструмент більш ефективний з точки зору застосування технологій», – вважає Валерій Яковенко.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!