Дрібні фермери України змушені скорочувати норми внесення добрив
В Україні продовжується тенденція до зниження середніх норм внесення добрив у галузі. Хоч великі виробники практично не зменшували норм, дрібні аграрії були змушені їх істотно скоротити, пише SEEDS.
Про це йдеться у четвертому випуску дослідження «УКРАЇНА: Вплив війни на прибутковість сільськогосподарського виробництва», проведеного Міністерством аграрної політики та продовольства спільно з «Українським клубом аграрного бізнесу» (УКАБ) за підтримки Глобального фонду зі зменшення ризиків катастроф і відновлення (GFDRR) Світового банку, повідомляє Мінагрополітики.
Читайте також: Мобілізація, логістика та відключення: сезон ягід цьогоріч отримав чимало перешкод
«Хоча восени 2023 року і було зафіксоване збільшення норм внесення добрив під озимі культури, то навесні 2024 року норми внесення знову скоротились – в середньому на 5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Основними причинами зменшення норм внесення добрив є брак обігових коштів та здорожчання їхньої вартості через зміни до Митного Кодексу та загальну ситуацію невизначеності в галузі у зв’язку з війною.
Варто зауважити, що великі виробники практично не зменшили норми внесення добрив, в той час, як дрібні аграрії були змушені їх скоротити в середньому на 10-15%», – йдеться в повідомленні міністерства.
Водночас норми внесення засобів захисту рослин залишились на тому ж рівні, адже зменшення використання ЗЗР може призвести до погіршення врожайності та якості зернових і олійних культур.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!