Дрібні фермери України навчилися заробляти більше на овочах борщового набору
Невеликі фермери, що мають власне овочесховище, не продають овочі борщового набору ні восени, ні взимку. Чекають найвищої ціни, моменту, коли минулорічні овочі в інших вже продані, а нових ще немає.
Або віддавай за безцінь, або чекай на ціну, ризикуючи, то товар почне псуватися. Про проблеми овочівників регіону розповів фермер Олександр Семенець з села Малокаховка Херсонської області.
Олександр з братом на 30 га зрошуваних земель вирощують овочі борщового набору. Шість років тому побудували овочесховище з холодильником на 600 тонн (4 камери по 150 тонн). Для кожного овоча – своя камера.
«Цибулю не зберігаємо – останні п’ять сезонів вирощуємо лише озиму. Реалізовуємо її з поля на початку червня», – пояснив фермер.
Першою продукцією, що потрапляє до сховища, є рання морква. Збирають її в липні, швидко охолоджують й чекають на покупців.
«А восени вже завантажуємо камери овочами на довготривале зберігання, – розповів Олександр Семенець. – І це єдиний вихід. Восени пропозиція овочів надлишкова. Або віддавай за безцінь, або чекай на ціну, ризикуючи, то товар почне псуватися.
Сховище знімає ці проблеми. За тиждень-два до приморозків спокійно збираємо урожай, чистимо, маркуємо, закладаємо. Реалізувати не квапимося. Навіть узимку. Лише зараз починаємо моніторити ціни й готуватися до продажів. Нам важливо попасти в нішу, коли минулорічні овочі вже продані, а нових ще немає».
SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!