Дріблянка і соус з чорнобривцями – родзинки нового гастрономічного еко-бренду Закарпаття

0 972

Продукцію Боржавської долини, її особливості і родзинки об’єднав новий гастрономічний еко-бренд Закарпаття «Долина теплиць». Таким чином тутешні мешканці вирішили якісно доповнити враження гостей, які приїжджають на Закарпаття і пропонувати їм сувенірну продукцію місцевого виробництва, розповів засновник нового гастрономічного продукту Михайло Штефаньо.

«Це продукція, яка вирощується місцевими виробниками у долині. Всім відомі наші теплиці, тому ми вирішили використати у нашому стартапі назву «Долина теплиць». Умовою для створення продукції було виробництво з місцевих продуктів, місцевих овочів. Щоб люди могли збільшувати реалізацію своїх продуктів. Виготовляємо сухофрукти та консерви з овочів, що вирощуються вздовж Боржавської долини. Пропагуємо здорове харчування», – розповів Михайло Штефаньо.

Серед сухофруктів «Долини теплиць» – яблука, груші, шипшина. Серед овочевих смаколиків – в’ялені томати та сливи, різні соуси з перцю та помідорів.

«Робимо аджику, але під місцевою назвою – дріблянка, – додає Михайло Штефаньо. – З насіння гострого перцю будемо робити приправу. З цікавинок – цілющий і корисний соус чилі з чорнобривцями. Це тренд сезону 2021. Сушимо хрін, черешні, персики, моркву».

Велика частина продукції теплиць тепер залишається на ринках Закарпаття і такі ініціативи – корисна справа, що допомагає і місцевим виробникам і презентує край.



«У 2021 році ще 6 виробників вина отримають ліцензії, подано всі документи.  До цього таких було троє. Маємо в області 18 сироварень, 19 пивоварень, а також унікальні речі, наприклад, арахісова плантація у Велятині, шафранова плантація у Медведівцях, Лавандова гора – найбільша в Україні (13 га), яка цього року випускає косметичну фішку – пудру з дамаської троянди.

Равликова ферма готує нову продукцію для сезону. Маємо 6 виробників чаю з лікарських рослин, 9 виробників соків, які базуються на продукції садів області, 5 великих виробників форелі струмкової, 7 виробників лекварів. Овочевий напрям – Долина теплиць, Турянський часник.

Закарпаття отримує сертифікат на перший закарпатський хліб нульового циклу. Використовується зерно (спельта), вирощене та перемелене на Закарпатті. Це Сирний Штефан від Валентина Штефаньо. Маємо також 90 сертифікованих виробників м’ясоковбаcної продукції, але органічний відбір пройшли тільки три виробники», – наголосив Федір Шандор, президент Закарпатської туристичної організації.

 

SEEDS.org.ua за інформацією zaholovok.com.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!