Досвід фермера: як розвинути прибутковий бізнес на вирощуванні індиків

0 1 061

Олена Ковтонюк з сім’єю були змушені покинути рідний дім в Донецьку після подій 2014 року. Члени сім’ї мали бажання працювати і вирішили обрати сільське господарство. Тепер у них своя прибуткова ферма індиків. Як міські жителі стали фермерами, про плани по розвитку господарства та про користь індичого м’яса читайте на SEEDS.

 

“Нам довелося змінити 6 місць проживання, і, звичайно ж, думати, чим зайнятися. Вирішили ризикнути – обрали сільське господарство, – поділилася спогадами Олена Ковтонюк. – І моя сім’я, і наші друзі-переселенці – міські жителі від народження. Але, на щастя, є гугл, інші фахівці, а головне – інтерес і бажання працювати”.

Так Олена і її родина стали фермерами: вирощують індиків.

За словами аналітика Артема Чорного, сьогодні попит на ринку м’яса індички становить близько 100 тисяч кг, а виробництво – всього 20-30 тисяч кг.

“Потенціал на ринку дуже великий. Збільшується і попит споживання, і ціни на дану продукцію, – зазначив він. – На початок 2018 року виробництво індички в Україні склало 1,6 млн голів”.

Також експерт звернув увагу на ще одну позитивну тенденцію: споживання жирного м’яса, такого як свинина, яловичина, баранина, щороку скорочується, а м’яса індички –збільшується. Найперше, через тенденцію здорового способу харчування.

Олена Ковтонюк і всі, хто працює на її фермі, докладають максимум зусиль, щоб їх поголів’я росло здоровим, що головним чином впливає на якість продукції.

“Ми годуємо нашу птицю чистим кормом: пшениця, кукурудза, макуха і соя. Усе – без домішок, чистий корм. Наші індики хімії не їдять, – розповідає Іван Денисюк, працівник ферми. – Влітку даємо траву, восени – гарбуз”.

Олена Ковтонюк зазначає, що використання натуральних кормів робить смак індички особливим.

“Мені говорять: Олено, ніде такого м’яса не їли, як у вас, – зазначає фермер. – До нашого господарства приїжджали з декількох ресторанів, в тому числі і кухарі, щоб тільки подивитися, чим ми годуємо птицю”.

Попереду у Олени Ковтонюк і її команди багато планів. Зараз їхню продукцію реалізують в Одесі та в Київській області, але вони мріють розширити господарство і вийти не лише на внутрішні ринки, а й європейські. І для цього у цих українських фермерів є все необхідне.

SEEDS  за матеріалами UaTv

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!