Дослідники навчились перетворювати побічні продукти виробництва біодизелю на цінні хімічні речовини

0 69

У 2023 році в Євросоюзі було вироблено близько 16 мільярдів літрів біодизеля, що породило значні обсяги побічного продукту — гліцерину, пише SEEDS

Водночас він має потенціал для перетворення на цінні хімічні речовини. З цього гліцерину можна зробити дигідроксіацетон і мурашину кислоту. Для цього потрібна потужна реакція окислення гліцерину (GOR).

Електрохімічне окислення гліцерину може бути здійснене у фотоелектрохімічних (PEC) реакторах, які також розробляються для виробництва зеленого водню.

Читайте також: Цьогоріч в Україні був найзбитковіший за останні 12 років сезон суниці садової

Використання окислення гліцерину в PEC-установках може значно підвищити економічну ефективність процесу Power-to-X, оскільки воно вимагає менше енергії порівняно з водневим виробництвом шляхом розщеплення води, водночас створюючи цінніші продукти.

Дослідження під керівництвом доктора Марко Фаваро з Інституту сонячного палива розкрили важливість складу електроліту для ефективності та стабільності процесу окислення гліцерину.

«Електроліт має значний вплив на ефективність окислення гліцерину», — каже аспірант Хіджунг Конг, підтверджуючи, що ці результати можуть бути застосовні до різних матеріалів і процесів.

Це дослідження відкриває шлях до ефективнішого перетворення побічних продуктів біомаси на цінні хімічні речовини, що сприяє мінімізації впливу на навколишнє середовище.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!