До рейтингу найбільш інноваційних компаній України потрапили 5 агрохолдингів

0 273

Одразу 5 українських агрохолдингів потрапили до престижного рейтингу “50 найбільш інноваційних компаній України за підсумками 2019 року” за версією порталу Delo.ua.

Фінальний список рейтингу формувався з трьох оцінок: 20% – голосування читачів на сайті delo.ua; 40% – оцінка експертів; 40% – оцінка редакційної колегії, йдеться в повідомленні укладачів рейтингу.

“Для складання рейтингу ми розглянули більше 160 компаній з різних сфер, в лонг-лист увійшли ті, річний оборот яких від 100 млн грн і вище. До списку потрапили компанії, які розробили новий або вдосконалили існуючий продукт, технологію або послугу, а також ті, які використовують інноваційні підходи в управлінні бізнес-процесами”, – пояснили аналітики.

Список новаторів в агросекторі виглядає так:

  1. МХП. Компанія реалізувала наймасштабніший інноваційний проект – біогазовий напрямок бізнесу, сировиною якого став курячий послід. Перша біогазова станція з’явилася ще в грудні 2012 року.

У 2019 м у Вінницькій області на Ладижинській птахофабриці була добудована перша черга біогазового комплексу потужністю 12 МВт. Інвестиції в першу чергу комплексу склали близько $20 млн. У 2018 році компанія виділила на впровадження інновацій $2,5 млн.

  1. “Кернел”. У компанії об’єднали всі використовувані інноваційні продукти в єдиний проект – #DigitalAgriBussiness. Система інтегрує внутрішні і зовнішні ІТ-сервіси “Кернел” для глобальної автоматизації процесів виробництва. Серед виробничих новацій – розширення власних портових потужностей в порту Чорноморськ і формування власного вагонного парку.

Всього на інновації в 2018 році компанія витратила $2,7 млн. У 2019 м “Кернел” отримав $56 млн кредиту від ЄБРР та Фонду чистих технологій на будівництво ТЕЦ на соняшниковому лушпинні на своїх олійноекстракційних заводах.

  1. “НІБУЛОН”. Компанія створила мережу з 27 сучасних перевантажувальних терміналів і комплексів з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур. За потужністю одночасного зберігання зерна (2,1 млн тонн) це зараз найбільша термінальна мережа в Україні.

У 2019 компанія ввела в експлуатацію найдовше спеціалізоване кранове судно класу “річка-море”, побудоване за час незалежності України, – 140-метровий Nibulon Max. Зараз флот компанії налічує 76 суден. Загальна сума інвестицій в реалізацію проектів компанії в цьому маркетинговому році досягла $85 млн.

  1. “Астарта”. Компанія розробила портал з управління агробізнесом, який містить консолідовані дані про земельний банк компанії і допомагає різним департаментам комунікувати. У компанії також розробляють IT-рішення, які допомагають вирішувати ряд виробничих завдань.

Тут активно впроваджують принципи бережливого виробництва. “Астарта” використовує японський принцип hoshin kanri, суть якого в тому, щоб узгоджувати стратегії з усіма співробітниками. Так забезпечується максимальне залучення персоналу в роботу компанії.

  1. ІМК. Компанія стала ініціатором українських курсів Farm Management. Крім того, тут повний набір – від GPS-трекерів на транспорт і супутникових агрохімічних карт до автоматизованого обліку земельного банку і безпілотних сільськогосподарських комплексів.

За цей рік компанія вклала близько $1 млн в інноваційну складову свого бізнесу. Але головна інновація – ініціатива глави компанії Алекса Ліссітси зі створення повноцінної галузевої школи агрономів, що допоможе подолати дефіцит професійних кадрів.

Ідею про українських курсах Farm Management підтримали 16 найбільших агрокомпаній країни. До першої групи агростудентів увійшло 50 осіб.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Delo.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!