До програми регенеративного вуглецевого землеробства потрапили 300 тис гектарів сільгоспугідь України

0 436

Інститут Геополітики та Стратегічного Управління, разом з литовською компанією Heavy Finance за участі Європейського Інвестиційного Фонду (EIF) та українських компаній Агсолко і ВС Груп запустили нову програму відновлюваного землеробства для українських фермерів, пише SEEDS.

Європейська кліматична технологія HeavyFinance включила 300 тис гектарів сільськогосподарських угідь західної та центральної України до своєї програми вуглецевого землеробства для переходу до регенеративного сільського господарства.

Після того, як методи ведення сільського господарства на цій великій території будуть переведені на природні, стійкі та регенеративні методи, сільськогосподарські землі будуть сертифіковані для ґрунтових вуглецевих кредитів.

«Радий повідомити, що наш Інститут Геополітики та Стратегічного Управління (IGSM) разом з литовською компанією Heavy Finance за участі Європейського Інвестиційного Фонду (EIF) та українських компаній Агсолко і ВС Груп запустили нову програму відновлюваного землеробства для українських фермерів, котра до кінця 2024 року покриватиме більше 500 тисяч гектарів полів, що обробляються малими та середніми фермерами.

Кожний учасник програми матиме можливість отримати 2-4 карбонові сертифікати на гектар землі в обробітку за кожний окремо взятий рік з 2022 по 2024 роки, тобто 6-12 сертифікатів на гектар з виплатою в другому кварталі 2025 року.

Перші кошти в 50 мільйонів євро під програму вже виділені з збільшенням на наступних етапах.

Проект для України має назву www.carboncreditukraine.com та передбачає також безвідсоткове кредитування фермерів для забезпечення та стимулювання переходу на відновлювані методи ведення господарювання», – повідомив Президент Інституту геополітики та стратегічного управління, доктор екологічних наук Віталій Скоцик.



Простір площею 300 тис гектарів обрали через його потенціал поглинання вуглецю після переходу на підхід до регенеративного землеробства. Сільськогосподарські землі вирощували на сьогоднішній день і продовжуватимуть вирощувати суміш орних культур, таких, як пшениця, ячмінь і кукурудзуа, пише Аgribusinessglobal.

Читайте також: Німеччина надасть співфінансування для екомодернізації українських підприємств

HeavyFinance співпрацює з фермерами, щоб застосувати передові методи вимірювання вуглецю в ґрунті, зокрема супутникові дані та лабораторні зразки разом із ідеями міжнародних агрономів, щоб підтвердити кількість вуглецю, поглиненого на їхній землі.

Вуглецеві кредити представляють собою тонни викидів, видалених з атмосфери, або тих, що вдалось уникнути, які компанії та країни купують, щоб зробити внесок у свою стратегію кліматичного внеску.

«Ми тактично обрали кілька ключових ринків, прагнучи глибокого проникнення на ринок, прискореного локалізованими освітніми програмами та консультаціями відомих агрономів і ґрунтознавців. Щоб покращити свій ґрунт разом із накопиченням більшої кількості вуглецю, сільськогосподарським підприємцям потрібна розумна фінансова підтримка, яка супроводжується лабораторним аналізом зразків ґрунту, знаннями та вказівками для додавання нових практик регенеративного землеробства до існуючої суміші», – пояснює Лаймонас Норейка, генеральний директор і співзасновник HeavyFinance.

Це нове партнерство має на меті зареєструвати 500 000 гектарів в Україні до кінця 2024 року.




Технологія HeavyFinance, яка працює з фермерами для сертифікації кількості вуглецю, накопиченого на їхніх землях, і надає позики фермерам і агробізнесу для переходу до відновлюваного сільського господарства, співпрацює з українською сільськогосподарською компанією Agsolco та її програмою Carbon Credit Ukraine.

«Це чудова можливість для місцевих фермерів взяти участь у програмі вуглецевого землеробства. Багато фермерів уже почали свій шлях до відновлюваного сільського господарства, тож це чудова можливість визнати їхній внесок у зміну клімату та прискорити подальше впровадження практик сталого землеробства», – прокоментував Роман Осадчий, генеральний директор Agsolco Ukraine.


HeavyFinance є провідною компанією, що займається кліматичними технологіями, яка дозволяє власникам ферм отримувати кредити на викиди вуглецю, застосовуючи регенеративні сільськогосподарські методи на своїх ґрунтах.  

З базовим шаром вмісту вуглецю в ґрунті, виміряним у лабораторіях разом із використанням супутникових даних, компанії очікують першу видачу кредиту в третьому кварталі 2025 року.

  

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!