Дно колишнього Каховського водосховища вкрилося конюшиною, люцерною та іншими рослинами. Їх насіяли природоохоронці Національного природного парку «Кам’янська Січ», пише SEEDS.
Зробити це довелось, аби запобігти пиловим бурям та розповсюдженню чужорідних видів. Інформацію про це і світлину зеленого покриву оприлюднило на своїй сторінці Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Читайте також: Для дрібних виноробів України спростили умови ведення бізнесу
Раніше науковий співробітник нацпарку “Кам’янська Січ” Олександр Ходосовцев розповідав, що Великий Луг, про який писали ще в 19-му столітті, самостійно не відновиться. У ті роки не було, наприклад, амброзії — поширеного алергену для багатьох людей, не було великої кількості агроландшафтів. Зараз вони оточують Каховське водосховище.
Через підрив греблі Каховської ГЕС Україна потенційно втратила 80 тисяч гектарів заповідних територій та майже половину лісових насаджень – а саме 55 тисяч гектарів.
Україна має намір відбудувати Каховську ГЕС, яку підірвали російські окупанти. 18 липня уряд схвали експериментальний проект відновлення.
За словами гендиректора «Укргідроенерго» Ігоря Сироти, на відбудову Каховської ГЕС після її деокупації знадобиться шість років. Станцію планують зробити більш потужною.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!