«Дія. Бізнес»: як цифрові інструменти допомагають розвитку українського аграрного сектору?

0 260

В Україні нещодавно з’явився проєкт із розвитку підприємництва — «‎Дія. Бізнес», ініційований Міністерством цифрової трансформації України, який дозволяє отримати підприємцям онлайн та офлайн-консультації від експертів, які мають чималий досвід роботи у малому та середньому бізнесі. Про безкоштовні послуги, які можуть отримати аграрії у сервісі цифрової трансформації бізнесу розповів Андрій Ремізов, керівник онлайн-складової проєкту «Дія. Бізнес» під час конференції «From Local to Global: СУПЕРФУДИ. ТЕХНОЛОГІЇ. РИНКИ», організованої агромедіа-агенцією SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку, повідомляє SEEDS.

«На веб-сайті Дія. Бізнес є понад 100 бізнес-ідей в різних сферах. У розділі «Сільське господарство» є можливість ознайомитися з ідеями, наприклад, як відкрити виноградник; як відкрити підприємство з вирощування фундука або як відкрити бізнес з культивування технічних конопель. Аграрії можуть знайти список ідей для бізнесу, які потребують мінімального стартового капіталу та матимуть попит в Україні. Навіть більше — вони отримають перелік необхідних документів для запуску бізнесу та шаблони усіх робочих документів», — розповів керівник онлайн-складової проєкту «Дія. Бізнес».

Окремий напрям послуг у «Дія. Бізнес» – онлайн та офлайн-консультації від досвідчених експертів. Сьогодні доступно 65 + видів консультацій за 12 напрямами: первинна консультація, оподаткування, фінанси, юридична підтримка, маркетинг, продажі, HR, програми підтримки, стратегічне партнерство, систематизація бізнес-процесів, та навіть психологічна підтримка.

Консультанти мають практичний досвід роботи з малим і середнім бізнесом. Частина фахівців — штатні працівники центрів підтримки підприємців, та позаштатні — представники українських компаній.

«Зараз у нас працює 64 експерти, які надають безкоштовні консультації на приватних засадах. Якщо ви вперше зареєструвалися на сайті, то вам надається первинна консультація. Ви можете озвучити свою проблему, а потім отримати дорожню карту рекомендацій – персональний план дій, який сприятиме вашому професійному розвитку», – зазначив Андрій Ремізов.

Офлайн-консультацію можна отримати в центрах підтримки підприємців «Дія. Бізнес» у Харкові, Миколаєві, Одесі, Полтаві та Ужгороді, а також на консультаційному стенді «Дія. Бізнес» у Черкасах.

За словами Андрія Ремізова, вже 5 тис. підприємців отримали консультації за 1 рік і 3 місяці. Крім того, 91 % користувачів ставлять оцінку 5 після консультації.

Нещодавно був розроблений розділ, який називається «Аграрний бізнес».

«У цьому розділі, який ще буде доопрацьовуватися, знаходиться інформація про започаткування, розвиток та масштабування аграрного бізнесу в Україні, а також аналітика, програми підтримки та вихід на міжнародний ринок. Цей розділ також має довідники та чеклісти для аграріїв: як стати фермером; вимоги до обігу харчової продукції; практичні рекомендації для виробників молока; методичні рекомендації для бджолярів; практичний довідник органічного експортера до ЄС; посібник для експортерів ягід тощо», – повідомив експерт.

До того ж для аграріїв існує окремий експортний веб-портал – «Дія. Бізнес. Експорт». У цьому сервісі є необхідна інформація для експортерів-початківців та поради для досвідчених фахівців.

«Ми зібрали багато сервісів для підприємців. Наприклад, якщо ви хочете вийти на міжнародний ринок, то у вас є можливість оцінити свою готовність до експорту, пройшовши цифровий тест. Ви отримаєте бали по кожному напрямку. Після цього вам надається коментар від експерта. На сьогодні 1026 компаній вже пройшли тест на готовність до експорту; 92% компаній більш ефективно вибудовують стратегію експорту; 87% компаній потрапляють до бази даних експортерів », – додав Андрій Ремізов.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!