Десять видів екзотичних грибів вирощують на Київщині

0 1 255

На Київщині діє сімейна ферма, що спеціалізується на вирощуванні різних видів грибів. Усе починалося з десятка квадратних метрів, прагнення до гастрономічної екзотики та ентузіазму, а розвинулося у велике підприємство, що реалізує продукцію тоннами, повідомляє SEEDS.

Родина Савчуків вирощує шиїтаке, ерінги, джі-зонг, піопіні – загалом близько десятка видів екзотичних грибів. Ідея створити таку ферму у подружжя виникла ще вісім років тому. Тоді вони не змогли знайти в Україні шиїтаке, тому вирішили виростити східні гриби самотужки.

Вирощування екзотичних грибів потребує стерильних умов. Спочатку міцелій грибів засівають в субстратні блоки з тирси, висівок та кукурудзяної крупи. Це роблять у спеціальній інокуляційній кімнаті. Більше для росту грибів нічого додавати не потрібно.

“Перший врожай було навіть дещо страшно куштувати. Ми з чоловіком подивились одне на одного, посолили гриби і з’їли сирими. На всяк випадок, запили шиїтаке горілкою. Гриби були цілком смачними”, – розповідає власниця ферми Лора Савчук.

Читайте також: Найдорожчі гриби вирощують у Чернівецькій області

Східні гриби – не єдині екзоти цього царства, які вирощують в Україні. Так, наприклад, білі та чорні трюфелі вирощує Михайло Козьма з Чернівецької області. Щоб отримати перший урожай грибів фермер чекав протягом п’яти років – саме за цей час з посіяних спорів виросли трюфелі. Утім, посіявши гриби один раз, урожай з ділянки можна збирати протягом 10 – 20 років. Ціннішими вважаються білі трюфелі. Вартість продукту – 400 євро за 100 грамів.

SEEDS за матеріалами Ранок з Інтером

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!