«Де ж та пшениця голодуючим дітям Африки за рахунок вбитих дітей України?»: українські фермери обурені ситуацією з експортом зерна

0 210

ООН б’є тривогу через можливий вже цього року голод у Сомалі. Наразі мільйони людей знаходяться на межі життя та смерті. На думку експертів, однією з причин такої ситуації є повномасштабне вторгнення росії в нашу країну. Тривалий час експорт збіжжя з українських портів був неможливим. Однак у процесі переговорів сторонам вдалося домовитись про вивезення зерна. На фоні цього вітчизняні аграрії очікували збільшення вартості зерна. Однак цього не сталося, що викликало обурення серед фермерів, пише SEEDS.

Так, своїми думками щодо ситуації аграрії активно діляться в соціальній мережі Facebook. Наприклад, у спільності «Агро Сила Разом» один із вітчизняних фермерів ініціював обговорення цін на збіжжя.

«Друзі, в мене назріло питання? От всі новини звітують про відправку декілька кораблів. Але ціна зросла на сою, соняшник? Питання ,а де ж та пшениця голодуючим дітям Африки за рахунок вбитих дітей в Україні?», – пише він.

У коментарях аграрії по-різному спробували пояснити ситуацію. Дехто вважає, що низька ціна – це відображення реальної потреби світу в українському зерні.

«Мабуть, це підтвердження того,що українська пшениця на світовому ринку займає маленький відсоток», – пише один із коментаторів.

Але більшість все ж вважає, що світові лідери просто заробляють гроші, ставлячи людей на другий план.

«На жаль, поки високі ризики, всі ці міжнародні «відповідальні» компанії набивають кармани. Наприклад є така інформація, від оглядачів ринків, що їх маржа становить зараз близько 80 доларів на тоні. Давайте і самі порахуємо: міжнародна ціна контрактів чорноморської кукурудзи для експортерів без фрахту суден в Одесі 280 доларів, вони відповідно платять з цих грошей за завантаження 10 – максимум 20 дол/т, і закуповують в районі 180 доларів з поставкою на термінал порту. З приводу росту цін: на пшеницю, вересень сезонно – самий низький рівень цін, на кукурудзу: ціни дещо зростають15-25 дол/т – розблокування і конкуренція дають так само неспішне зростання і по соняшнику (ріст 20-40 дол/т) і по сої (+30-40 дол/т) за останні декілька тижнів», – зазначив ще один користувач Facebook.

Читайте також: ФАО прогнозує значне зниження світового виробництва зернових

Такої ж думки притримується й інший коментатор: «Ну пару кораблів ООН відправила, роздадуть кіла по два. А все інше, то бізнес.Не перше десятиріччя Африга голодає. Додайте до всього цирку те, скільки вже заробила Туреччина – по 100$ за кожну тонну продукції, вивезену через «зерновий коридор».

До слова, сьогодні, 7 вересня, рф почала погрожувати припинити постачання зерна через «зерновий коридор».

Яка ваша думка з цього приводу? Діліться у коментарях на нашій сторінці у Facebook.

*** Редакція не впливає і не несе відповідальності за зміст думок. Точка зору редакції може не співпадати з поглядом авторів думок

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!