Дані зібрані агродронами допоможуть садівникам оперативно подбати про збереження врожаю і його якість
Останнім часом агродрони набули широкого поширення у всьому світі. Сьогодні ці невеликі літальні апарати вельми оперативно справляються з величезною кількістю найважливіших завдань, пише SEEDS.
Про перспективи використання агродронів для вирощування овочів та фруктів йшлося під час міжнародного онлайн-семінару EastFruit “Дрони, робототехніка та безпілотні рішення в овочівництві та садівництві”, що відбувся за підтримки ФАО/ЄБРР, який допоміг організувати Drone.ua та агромедіа-агентство Sapienza.media.
Дрони – інструмент швидкого збору даних за станом насаджень. Ця інформація є незамінною для власників великих садів, оскільки дає можливість визначити навіть координати конкретного проблемного дерева, що потребує точкових процедур. Про це під час семінару говорив Гліб Лесовий, GIS-фахівець Групи компаній DroneUA.
«Агромоніторинг – це досить велика тема, яка може складатися не тільки з мультиспектральних даних, ми можемо також використовувати і звичайні дані, з видимого спектру.
І ми можемо дуже просто або за набором звичайних знімків, або за великим узагальненим зображенням проводити інспекцію садів, полів, визначати якість рослин, визначати їхній стан. Ми можемо дуже просто та швидко проводити обміри полів, паспортизацію, дивитися на межі угідь.
Також ми можемо дуже просто і швидко за допомогою тих же мультиспектральних даних створювати вегетаційні карти, вегетаційні індекси та за ними визначати місця, які вимагають нашого втручання та додаткового аналізу, або навіть будувати диференціальні карти для внесення тих чи інших добрив, або подальших дій», – розповів Гліб Лесовий.
За його словами, як і будь-який інший аналіз, агромоніторинг завжди починається з розуміння того, що ми хочемо зняти, де, і що ми хочемо отримати, для чого ми все це робимо.
«Наступний пункт, – це проведення зйомки самим дроном. Явна перевага в тому, що ми можемо вибирати суто ту ділянку, яка необхідна нам, і дати, – коли саме нам це необхідно.
В результаті ми отримуємо величезний набір даних, які ми пропускаємо через спеціалізовані програмні продукти. І вони роблять для нас або карти індексів, або свої, з певними значеннями. І вже аналіз цих значень дає нам інформацію про стан рослин, можливо проведення подальших досліджень безпосередньо на полі для виявлення причин цих проблем», – каже фахівець.
Після цього власник саду або агроном приймає рішення про додаткові внесення, обробку або інші дії, для того, щоб вирішити проблему якомога раніше.
Читайте також: Столичні сіті-фермери вирощують на городі у центрі Києва овочі та зелень
«Що дуже важливо, дрони, які відповідають за аналітику, я не кажу про внесення, – це лише інструмент для збору даних. Вони лише допомагають зібрати величезні масиви даних за станом «на сьогодні» і вчасно вжити заходів щодо збереження чи покращення якості врожаю», – наголосив Гліб Лесовий.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!