Ціни на кавуни в Україні вп’ятеро перевищили минулорічні

0 627

За інформацією аналітиків EastFruit, ціни на кавун в Україні, незважаючи на побоювання виробників, залишаються досить високими і практично не змінюються протягом двох тижнів. На сьогоднішній день купити кавун з поля можна не дешевше 4-5 грн/кг, а в Києві кавун оптом продається за цінами від 8 до 10 грн/кг.

Для порівняння, в цей же час роком раніше оптова ціна на кавун не перевищувала 1,7 грн/кг, а з поля його продавали в середньому дешевше однієї гривні за кг. З огляду на сумний досвід минулого року, багато фермерів відмовилися від вирощування раннього кавуна, вирішивши сконцентруватися на вирощуванні пізніх сортів, які вимагають менше зусиль та інвестицій при вирощуванні.

“Зниження виробництва раннього кавуна в комбінації з високими цінами на кавун в Європі в цей час привели до того, що попит і пропозиція збалансувалися, і ціни залишаються досить високими.

Відповідно, ті, хто все ж не відмовився від вирощування ранніх сортів кавуна у відкритому грунті і під плівкою або агроволокном, виявилися у виграші, адже ціни дозволяють їм непогано заробляти”, – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

“Підтримку цінам на кавун надає і експорт продукції в Євросоюз. Завдяки гарній погоді в Україні, місцевий кавун зараз має відмінні смакові якості. В той же час в Європі ціни надзвичайно високі через дуже холодну весну і аномально жаркого червня, що призвело до скорочення пропозиції і проблем з якістю кавуна в південних країнах ЄС. Завдяки експорту вдається вирішити проблему реалізації раннього кавуна в Україні, що витікає із недовіри до нього споживачів – багато як і раніше побоюються “підвищеного рівня нітратів” в цій ранній  ягоді.

Насправді ж, рівень нітратів в кавунах ніде, крім пострадянського простору, ніхто не контролює, тому що вважається, що навіть теоретично це не може представляти небезпеку для споживача”, – пояснює Андрій Ярмак.

Очікується, що обсяги експорту українського кавуна до ЄС в цьому році можуть перевершити минулорічні показники саме завдяки зростанню відвантажень ранньої продукції.

Водночас на думку директора з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерини Звєрєвої, саме пізній сегмент кавуна може стати відмінною нішею для України при поставках до Євросоюзу.

“При збільшенні обсягів вирощування дрібних калібрів безнасінних пізніх сортів кавуна, ми можемо зайняти досить комфортну нішу поставок продукції в ці країни, починаючи з середини липня і закінчуючи кінцем жовтня”, – говорить Катерина Звєрєва.

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!