Цілющі гідролати з лікарських трав виробляють на Миколаївщині

0 836

У Миколаївській області ось уже майже 10 років компанія The True Essence LTD займається професійним виробництвом гідролатів і ефірних олій. Вони – перші в Україні, хто поповнив ринок цими унікальними продуктами.

Довкола гідролатів існує низка міфів та хибних уявлень. Що ж таке гідролат, в яких цілях застосовується і як створюється? На ці та інші питання відповіді вдалося дізнатися у засновниці миколаївської компанії Інеси Крашевець-Любченко.

– Чому вирішили виробляти абсолютно новий для України продукт? Адже “гідролат” – молоде явище.

– Так життя склалося, що я вийшла заміж за громадянина Канади родом зі Словенії. Спочатку ми жили і в Канаді, і в Україні. Якось чоловік мені поставив запитання: “Тобі скоро на пенсію, чим би ти хотіла займатися?”. Я відповіла, що хотіла б вирощувати лікарські трави і виробляти продукт, який допомагає всім людям – дітям, дорослим, не тільки хворим, а й здоровим.

Одного разу, коли ми проїжджали нашу область, чоловік захопився місцевими землями і сказав: “Вам сам Бог велів вирощувати лікарські трави”. Тоді і було вирішено, що ми будемо вирощувати лікарські трави, виробляти гідролати і ефірні олії. Він знайшов велику китайську компанію, де замовив обладнання, зробив у ньому багато авторських поліпшень. На цьому обладнанні ми працюємо досі.

Ми привезли обладнання в 2010 році, але у нас нічого не було – ні приміщення, ні контактів. Озираючись зараз назад, це було досить безтурботно і наївно. Однак у нас не було сумнівів, що нам хіба жити. У 2012 році була проведена перша продукція.

– Чи можна в домашніх умовах отримати цей продукт?

– Ні не можливо. У мене це питання завжди викликає посмішку. У домашніх умовах виходить хороша квіткова вода.

– А в чому ж різниця між гідролатом і квітковою водою?

– Квіткова вода – побічний продукт при отриманні ефірних олій. Зазвичай ефірні масла отримують на мідному обладнанні, і при перегонці виходять ще й продукти окислення, які роблять квіткову воду непридатною для пиття і потенційно шкідливою для здоров’я.

Для отримання гідролатів, в першу чергу, потрібне обладнання з медичної сталі спеціальної марки. По-друге, обладнання має бути герметичним і стерильним – це закритий замкнутий цикл. На цьому обладнанні чітко регулюється температурний режим, який дозволяє отримувати певні фракції рослин. Що дає можливість отримувати безпечний для здоров’я продукт.

– Як правильно вживати гідролат?

– Гідролат застосовують як і трави – пити, робити інгаляції, компреси, ванночки. Якщо сказати метафорою, то ми отримуємо справжній еспресо з трави. Ще один момент – в кожній траві цих речовин дуже мало, потрібно переробити багато сировини, щоб отримати гідролат.

З 1 кг сухої трави ми отримаємо 1 літр гідролату. Якщо потужна ефірна олія може давати легкий клітинний опік, то гідролат не дає.

Його можна додавати в супи, другі страви, десерти. Крім того, що вони покращують смакові якості страв, гідролати ще й відновлюють сили і здоров’я.

Гідролат також є живими тоніком для обличчя, очей і волосся. На основі наших гідролатів виробляються зубні пасти, шампуні, бальзами для волосся.

– У гідролатів є термін придатності?

– У професійній англомовній літературі відзначають таку інформацію: гідролати можна вживати протягом трьох років і більше при дотриманні режиму. Гідролати люблять спокій, не люблять перепаду температур і прямих сонячних променів.

Ще важлива властивість – гідролати не псуються і можуть довго зберігати свої властивості, як вина. У гідролатах знаходяться амінокислоти, які є власними натуральними консервантами.

SEEDS.org.ua за інформацією agro-yug

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!