Чому вирощувати салати у теплиці вигідніше, ніж на полі?
Хоча в будівництво та облаштування теплиці потрібно значно більше інвестувати, ніж у вирощування овочів та зелені на відкритому ґрунті, рентабельність теплиць значно вища, адже фермер може збирати врожай, скажімо, салату 14 разів на рік, тоді як на відкритому ґрунті – 2 – 3 рази, повідомляє SEEDS.
Серед переваг тепличного салату – смак. Він більш соковитий, оскільки постійно у воді та не гірчить. За 30 – 40 днів у рослині не встигають утворитися речовини, які спричиняють гіркуватий смак. На відкритому ж ґрунті салат росте 60 – 75 днів, пише AgroTimes. Перевагою ж ґрунтового салату є більш яскравий колір, тому він краще підходить для оформлення страв.
“Плюс тепличного в тому, що продукція виробляється цілорічно. Тоді як фермер на ґрунті отримує в рік два обороти, рідше — три, бо може завадити спека, хвороби, шкідники, ми маємо 14 оборотів, бо наші сорти ростуть швидше і впродовж усього року. Навіть улітку ми виходимо на ринок у півтора раза частіше. Завдяки цьому наше виробництво рентабельніше, навіть за великих витрат електроенергії на роботу обладнання і освітлення взимку”, – зазначає Надія Марченко, агроном компанії «Вершки і корінці», що спеціалізується на вирощуванні салатів на гідропоніці у Київській області.
Читайте також: Через подорожчання газу робота українських теплиць може зупинитися
Варто зазначити, що наразі вигідним є використання теплиць на електричному опаленні. Через стрімке подорожчання цін на газ більшість українських теплиць, що працюють на цьому енергоресурсі, можуть вийти з бізнесу.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!