Чому грудневі опади були дуже важливі для полів українських фермерів
Опади, які випали у грудні, були надзвичайно важливими для озимих культур і були засвоєні ґрунтом, адже промерзання не було або було незначним.
Про це повідомляє Укргідрометцентр.
У третій декаді грудня із переміщеннями через територію України активного холодного циклону у багатьох областях спостерігалися несприятливі погодні умови – сніг з дощем, сильний сніг, хуртовини, налипання мокрого снігу та складні відкладення ожеледі та паморозі.
Відбулося стрімке похолодання із зниженням температури до -14-19°С, у східних, Дніпропетровській та Тернопільській областях – до -20-25°С.
На час похолодання майже на всій території країни поля із зимуючими культурами були вкриті снігом. На території більшості центральних та східних областей висота снігу місцями досягала 15-30 см. В останні дні року під впливом теплого атмосферного фронту відбулося послаблення морозів.
Глибина промерзання ґрунту у кінці грудня становила від 11 до 31 см. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур (3 см) знижувалася до -3-7°С, що було безпечно для рослин. В окремих районах Рівненської та Луганської областей – до -9-10°С, що могло бути небезпечним для пізніх посівів озимого ячменю та ріпаку.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!