“Якщо підприємець хоче взяти в оренду ставок для розведення риби, відповіді на своє звернення від органів місцевої влади він може чекати півроку, а то і рік”, — розповіла керівник Інституту “Держводекологія”, професор КНТЕУ Олена Сидоренко.
Якщо відповідь прозитивна, далі виникає питання строку дії договору оренди. “Якщо це 5 років – за цей час дуже важко щось стратегічно зробити. Орендар не буде стратегічно зацікавлений вирощувати рибу, тому що за 5 років він лише виростить товарну рибу певних об’ємів, і вже закінчиться оренда. Він не буде зацікавлений в екологічному стані водойм”, — підкреслила експерт.
Порядок укладання договору оренди ще допрацьовується, тож треба врахувати дрібниці, які на практиці займають багато часу. “Аквакультура перспективна, бо за умови дотримання вимог, дослідження води та риби дає прогнозовану якість товару”,- підкреслила Олена Сидоренко.
“У Київському водосховищі натомість проявляються захворювання щуки – лімфосаркома, пухлина, що вражає шкіру риб. І такої щуки буває до 30% на Київському водосховищі, і хворіє не лише щука.
Ця щука реалізовується прекрасно. Бариги приїжджають на рибоприймальні пункти, забирають цю щуку, в невідомо якому стані транспортують. І така щука іде на переробку на фарш, на різні вироби”, — наголосила експерт.
Відтак Україна потребує проведення дослідження стану водойм та здоров’я риби у них, вдосконалення умови ведення бізнесу аквакультури, та аналізу стану океанічного флоту, який ще залишився, але часто використовується не за призначенням.
SEEDS.org.ua за інформацією Аgro FM
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!