Чому досвідчені бджолярі не рекомендують качати травневий мед у травні

0 2 555

Травневий мед бджоли дійсно збирають у травні, але дозріває він тільки в червні, і відкачується теж. Про це розповів Валерій Курейко, експерт медового ринку та бджоляр з 30-річним досвідом, представник ТМ “Травневий мед”.

“Я не рекомендую нікому качати мед у травні. І коли вам кажуть, що в травні вже відкачали, то ви отримаєте незрілий мед”, – каже досвідчений пасічник.

Він розповідає, що різні рослини цвітуть в основному по три тижні. В цей час проходить медозбір.

“Коли бджола приносить мед, в ньому багато води. Бджоли доводять вологість до 18% і тільки потім запечатують воском. Спочатку заповнюється медом 1/3 стільника, потім 2/3, потім вже повна комірка. Це відбувається десь через два тижні після медозбору”, – пояснює бджоляр.

В цілому він рекомендує відраховувати 2-4 тижні після того, як рослина відцвілася. Тільки потім відкачувати.

Ранньовесняний мед (травневий) відрізняється вартістю, тому що його завжди менше. Об’єктивно, до червня-липня сім’я набрала вже повні оберти, а в травні вона ще росте.

Травневий мед в старовину називали церковний, тому що він був перший, і його тут же намагалися посвятити в церкві для того, аби сезон був вдалим.

Також експерт розповідає, що ранній мед практично весь знаходиться в рідкому стані протягом року. Літні меди осідають і густіють швидше, але від цього вони не стають гіршими. За місяць-три, максимум шість вони будуть кристалізовані.

Ранньовесняний мед – це, наприклад, біла акація. Трапляються роки, коли акацієвий мед абсолютно чистий, тоді це рідкий прозорий мед. Але бувають домішки садових рослин, кульбаб.

Літні меди – це фацелієвий, буркуновий, гречаний, соняшниковий, різнотрав’я. Причому різнотрав’я з різних областей – це абсолютно різний мед за кольором, консистенцією і смаком. Десь цвіте більше м’яти, десь кульбаби, десь буркуну.

“Ми ставимо свої пасіки в різних областях. Коли привозимо різнотрав’я, то виставляємо відразу п’ять видів. І покупець часто бере всю палітру. А з урахуванням інших медів у нас налічується до десяти видів”, – додає Валерій Курейко.

SEEDS.org.ua за інформацією Сегодня

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!