Чим позначився для українського АПК 2021 рік та чого гравці ринку очікують від 2022-го: погляд Інни Мєтєлєвої
На події року, що минає мали вплив політична та економічна нестабільність і, як результат, питання довіри до діючих владних інститутів зі сторони бізнесу та суспільства. В тому числі це стосується прийняття непопулярних законодавчих рішень і обмежень, пов’язаних з пандемією коронавірусу. Таку думку висловила керівник громадськоі платформи «Агрополітичний діалог «Аграрна рада» Інна Мєтєлєва, підбиваючи підсумки 2021 року. Детальніше – читайте в ексклюзиві SEEDS.
«Разом з тим, це був і успішний період створення громадської платформи «Агрополітичний діалог «Аграрна рада», об’єднання і підтримка галузевих асоціацій. Крім того, 2021 рік позначився реєстрацією важливих законодавчих ініціатив»,- зазначає керівник громадськоі платформи «Агрополітичний діалог «Аграрна рада».
При цьому найважливішими подіями, на думку Інни Мєтєлєвої, для агрогалузі України стали запуск земельної реформи, пільгового кредитування аграріїв, агрострахування та цінова ринкова ситуація на користь агровиробників.
Керівник громадськоі платформи «Агрополітичний діалог «Аграрна рада» також зазначає, що її надихають цілі, бізнес та творчі особистості, подорожі.
«Також надихають українські інноватори, які створюють стартапи і стають міжнародними багатомільйонними компаніями з офісами на різних континентах, як наприклад Анастасія Волкова – засновниця Regrow (AgTech та Carbon Farming), Макс Поляков з компанії EOS Data Analytics, що займається супутниковими технологіями, в тому числі, для агрогалузі і багато інших людей.
Декілька тижнів тому на публічній дискусії з декарбонізаціі була приємно вражена ініціативами бізнесу, які запускають пілотні проєкти і нові бізнес-напрями щодо сталого сільського господарства та запобігання негативним кліматичним впливам самостійно, ризикують, інвестують власні кошти у створення нового продукту та ринку в Україні. Так, Nestlé працює з фермерами та аграрними університетами щодо зміни технологій і рахує карбонові впливи, «Арніка» реалізує пілотний проєкт по EGS всередині компанії спільно з європейськими експертами і є наразі пілотним проєктом взагалі для українського агробізнесу з карбоновому напрямку, «Біосфера» будує завод з виробництва пакетів з кукурудзяного крохмалю. І такі приклади надихають»,- розповідає Інна Мєтєлєва, додаючи, що найцінніше в її справі – «це люди, ідеї та баланс інтересів».
Фахівець аграрного ринку також зазначає, що найбільше від 2022 року очікує миру і виваженоі державної політики на захист національних інтересів. «Якщо ж говорити про агрогалузь, то це розробка стратегії комплексного розвитку АПК України, затвердження проєкту стратегії продовольчої безпеки з окремими фокусами на харчову безпеку, кліматичну політику, а також налаштування більш тісної і продуктивної взаємодії між агрополітиками та агровиробниками. І мабуть об’єднуюче всіх бажання – це закінчення пандемії Covid-19 і відновлення економіки, бізнесу та соціального життя»,- підкреслює Інна Мєтєлєва.
Також, на думку фахівця агроринку, від нового 2022 року аграрії очікують, перш за все, врегулювання ситуації на ринку добрив, логістики, вартості енергоносіїв, прогнозованості державноі та виваженої фіскальної політики, сприятливої ринкової ситуації та погоди.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!