Чи зможуть гірокоптери потіснити дрони-обприскувачі з полів​ України

0 1 096

Поля України активно заполонили дрони. Однак “стара”, з часом забута техніка, не збирається поступатися місцем новачкам. Не стали винятком гірокоптери. Нещодавно українцям презентували сучасний вітчизняний гірокоптер або (автожир) “Сапфір” компанії “Гіропракт”, пише SEEDS.

Виробляють гірокоптери в Житомирі на базі військового апарату. Першу цивільну версію гвинтокрилого літального апарату презентували під час виставки AgroComplex 2019, де вона привернула неабияку увагу.

На полях України такі апарати ще не літали. Однак потенціал мають чималий, кажуть розробники і зовсім не бояться конкуренції з боку дронів – автожир має бак місткістю 150 л. Цього достатньо, щоб покрити 35 га при витраті рідких добрив 5 л/га.

“Дрон? У нас різні ніші. Дрон може взяти максимально 16 літрів, я знаю моделі до 20 літрів. І його ж кожні 10-15 хвилин доведеться заряджати і міняти батарею.

Ми можемо забезпечити безперервний політ на одному баку більше 3-х годин. 450 кілометрів для нього не проблема на маленькому баку в 40 літрів”, – розповів SEEDS один з розробників гірокоптера Юрій Педорук.

Наразі на обприскуванні полів в Україні літають переважно мотодельтоплани та гвинтокрили, кажуть розробники апарата. Однак, за їх словами, мотодельтоплан бере не більше 50 літрів іноді до 80 літрів і зовсім не літає при сильному вітрі.

Автожиру вітер не страшний. “Були випадки коли злети і польоти здійснювалися при 21 метрі в секунду. Тоді не літають навіть боїнги – 18 метрів польоти вже заборонені”, – каже Юрій Педорук.

Що до ціни, така техніка не з дешевих. Але для дрібних фермерів і це питання може вирішитися, якщо купувати у складчину, радять розробники.

Вартість цього автожиру становить $40 тис. без хімобладнання і 50 тис. доларів з хімобладнанням. Ще $5 тис доведеться заплатити за навчання пілота.

За кордоном такі апарати коштують набагато дорожче, але попитом користуються чималим. На полях Європи і Америки гірокоптерів вельми багато і використовуються вони досить активно, до того ж не тільки для оприскування.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!