Чи варто підтримувати малоефективних фермерів?
У 2017 році на підтримку сільськогосподарських виробників Уряд виділив 5,5 млрд. грн., а саме 1% від ВВП. Вже наступного року планується виділення на основні програми підтримки агросектору 7,3 млрд гривень, що приблизно на мільярд більше, аніж в поточному році.
Кому з агровиробників у першу чергу потрібна державна дотація? Свою думку з цього приводу висловив віце-президент агрокомпанії AgroGeneration Вадим Бодаєв під час сьогоднішнього ділового сніданку за участю представників ЗМІ та експертів аграрної галузі, присвяченого державній підтримці АПК у 2017 році, а також висновкам та пропозиціям на 2018 рік.
“У ринкових відносинах підтримка повинна бути спрямована на тих, хто вже створив високоякісне і високопродуктивне виробництво, вигідне для споживача” – підкреслив Вадим Бодаєв.
Він навів приклад з навчальним процесом у школі: “кого школа повинна підтримувати у першу чергу: відмінника або двієчника? Адже і той, і інший – учні. Але напевно потрібно підтримувати більш все ж відмінника, щоб він вивчився і з нього було більше користі суспільству” – зазначив він.
При цьому він наголосив, що необхідно також давати альтернативу і фермерам, які мають неефективні господарства, для того, щоб вони не займалися невигідною справою. Це ж логічно»,- зазначив віце-президент агрокомпанії AgroGeneration.
Нагадаємо, що за інформацією Міністерства АПК, у проекті державного бюджету на 2018 року на аграрну галузь закладено 6,3 млрд грн, з яких 1 млрд грн йде на підтримку фермерів, 1 млрд грн планується виділити на часткову компенсацію вартості вітчизняної сільгосптехніки, 2 млрд грн – на відшкодування ПДВ виробникам, 2 млрд грн – на відшкодування кредитних ставок по будівництву тваринницьких комплексів і обладнання, 300 млн грн – часткове відшкодування вартості продуктивного молодняка в тваринництві.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!