Протягом наступних 25 років понад 50% світового виробництва їжі може опинитися на межі краху через зростаючу на планеті водну кризу. Це може скоротити ВВП багатьох країн на 8% до 2050 року, в країнах з низьким рівнем доходу втрати можуть сягати до 15%, пише SEEDS.
Зменшення прісної води, знищення екосистем та недостатнє збереження водних ресурсів є головними причинами такого розвитку подій. Про це йдеться в доповіді Глобальної комісії з економіки води.
Вже зараз половина населення Землі страждає від дефіциту води, а це число зростатиме з посиленням кліматичної кризи. Запит на прісну воду, за даними фахівців, перевищить її пропозицію на 40% до кінця 2020-х років, пише CNN.
Читайте також: В Україні створили Штаб згуртованих громад
Доповідь також вказує на те, що уряди та експерти недооцінюють кількість води, необхідну для забезпечення достойного життя людей. Його необхідності значно перевищують 50-100 літрів на день, які рекомендується для підтримки здоров’я та гігієни. Дійсно, люди потребують приблизно 4000 літрів води на день, щоб мати достатньо харчування і жити гідно.
Дослідники підкреслюють, що вода стала головною жертвою кліматичної кризи. Зміни в навколишньому середовищі загрожують стабільності нашої планети і викликають посухи та повені.
Проблеми з водою стали наслідком порушення людством природного водного циклу, що призводить до вичерпання водних ресурсів, негативно впливає на економіку і загрожує життю людей.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!