Через війну українські аграрії відмовляються закладати продукцію на зберігання – фахівець

0 272

Цього року попит на потужності для закладання продукції на зберігання серед українських аграріїв призупинився. Основною причиною цього є повномасштабне вторгнення росії в нашу країну, яке боляче “вдарило” по вітчизняній економіці. Українські фермери не готові інвестувати у нове обладнання, оскільки не можуть будувати плани на майбутнє через нестабільну ситуацію. Про це в ексклюзивному інтерв’ю SEEDS розповів Андрій Марущак, комерційний директор компанії “Ван Дайк Технікс‎”.

Фахівець акцентував увагу на тому, що зараз представникам вітчизняного аграрного сектору доводиться працювати в надскладних умовах. Вони мусять підлаштовувати роботу під реалії сьогодення: неймовірне зростання собівартості продукції, скорочення внутрішнього споживання тощо. Вкрай негативно впливає на діяльність агровиробників й енергетична криза. 

“На сьогодні більшість фермерів не планують довготривале зберігання продукції. І цьому є пояснення. Якщо продукцію зберігати довго і декілька разів на день підключати генератори, щоб провітрити сховище чи увімкнути холодильну машину, то це напряму впливає на собівартість продукції. При цьому, ніхто не знає, які будуть ціни на весну. Аграрії не впевнені у завтрашньому дні, так як пам’ятають минулий сезон, коли через вторгнення ті, хто тримали продукцію, не мали доступу до сховищ до початку літа. Тож вони активно намагаються продати продукцію, поки вона має товарний вигляд”, – говорить Андрій Марущак.

Він вважає, що, з урахуванням ситуації, найближчим часом очікувати на збільшення попиту на потужності для зберігання продукції не варто.

“Той, хто зберігав без обладнання, просто у сараї чи погребі тисячу тонн картоплі, цибулі чи капусти, так і буде продовжувати робити це, навіть ще  3-4 роки після перемоги. Адже таке обладнання – не предмет першої необхідності. Без нього обходилися і раніше, навіть не дивлячись на втрати при зберіганні в 30-40%. Тому зростання попиту ми не очікуємо найближчим часом”, – зауважує Андрій Марущак.

Читайте також: Навіть із плановими відключеннями сховища овочів та фруктів можуть працювати – фахівець

Тож наразі компанія “Ван Дайк Технікс” активно шукає клієнтів за кордоном. Основну увагу фахівці зосереджують на виході на європейський ринок.

“Пробуємо вийти на ринки сусідніх європейських країн. Щоправда зараз на компанії з України там всі дивляться із острахом, адже розуміють, що гарантій ми не можемо надати ніяких, оскільки у нас в країні йде війна. Проте ми не здаємося, бо бачимо, що можемо запропонувати європейцям дуже цікаві, енергоощадні і високоефективні рішення для зберігання. Там це дуже цінується. В Європі, через високу вартість електроенергії, перш за все, дивляться на ефективність обладнання, а вже потім запитують про його вартість”, – додає фахівець.

Більше інформації про «Ван Дайк Технікс‎» міститься на сайті www.vdt-nl.com.

Також із усіх питань щодо роботи компанії можна звертатися сюди:

  • Моб. тел.: +38 098 271 70 70
  • Ел. пошта: VanDijkTechn@gmail.com 
  • Адреса: Київ, вул. Академіка Заболотного, 150а

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!