Через непрофесійність селекціонерів-любителів Україна втратила багато сортів винограду – думка

1 1 366

Із збільшенням кількості та непрофесійності селекціонерів-любителів з’являється чимало хворобливих та некомплексотійких сортів винограду. Це призвело до масового захворювання на мільдью, оідіум, бактеріоз виноградних насаджень.

Про це в журналі «Садівництво по-українськи» розповідає агроном-селекціонер Микола Завальний.

Він зауважує, що радянська влада із запровадженням буряківництва та зернових культур розпорядилась викорчувати виноградні насадження в багатьох районах України.

«Багато місцевих сортів були викорчувані і у Вінницькій області, навіть не залишилось назв», – зазначає Микола Завальний.

Наприклад, у Львівській області до Другої світової вирощували комплексостійкий сорт «Білий камінь» з великими на той час білозеленими гронами, вище середнього розміру з гарними смаковими якостями. Під час війни якийсь італієць встиг взяти кілька живців цього сорту і посадив його в Італії.

Цей сорт успішно вирощується там і сьогодні, а у Львівській області його повністю викорчували.

Як раніше повідомляв SEEDS, закладання виноградних насаджень буде успішним за наявності комплексостійких сортів з однаковими строками вегетації. У тому числі слід враховувати сусідство. Небажаними сусідами винограду малина, смородина, троянди тощо.

Важливе також розташування ділянки, склад грунту, віддаль між рядами та сортами інтенсивності росту та освітленням.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Виталий пише

    Какие сорта винограда и когда потеряли? Автор раскрой нормально тему!!! В советское время уничтожали не виноградари- любители, а по приказу вышестоящего руководства!!!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!