Через карантин аграріям можуть скоротити держпідтримку
У проекті переглянутого урядом Держбюджету на 2020 рік планується скоротити витрати на держпідтримку АПК. Відповідний проект документа є в розпорядженні LIGA.net.
Згідно з проектом документа, 4 млрд грн, заплановані раніше для державної підтримки аграріїв, анульовано повністю.
При цьому співрозмовник агенції в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства стверджує, що цей варіант проекту бюджету не остаточний і може бути переглянутий вже до кінця поточного тижня.
Раніше повідомлалося, що Уряд України ухвалив Постанову «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства». Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.
Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 №77 (із змінами, внесеними постановою КМУ від 19.02.2020 № 109) для стимулювання збільшення площ насаджень, обсягів виробництва плодово-ягідної продукції, винограду та хмелю, нарощування потужностей із їх зберігання та переробки планується спрямувати 400 млн гривень.
Зокрема, Постановою передбачено:
-
розширити напрями об’єктів будівництва, за які надається часткове відшкодування, за рахунок зняття обмежень щодо ємності холодильників для зберігання плодів, ягід, столових сортів винограду та хмелю власного виробництва, та доповнення цехами первинної переробки винограду, плодів та ягід власного виробництва;
-
запровадити часткове відшкодування вартості за новим напрямом: придбання ліній з переробки власно вирощених плодів, ягід та технічних сортів винограду на соки, пюре, виноматеріали.
Також додатково до обмежувальних нормативів встановлюється граничний відсоток відшкодування за кожним напрямом та максимальний обсяг фінансування за даним порядком у сумі не вище 25 млн гривень.
Бюджетні кошти надаються суб’єктам господарювання на безповоротній основі шляхом часткового відшкодування вартості (без урахування податку на додану вартість) побудованих і реконструйованих та прийнятих у період з 01 січня по 30 вересня 2020 року в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів із зберігання та переробки плодово-ягідної продукції, винограду та хмелю, а також придбаних суб’єктами господарювання у цей же період основних засобів і товарів, виконаних робіт та отриманих послуг.
SEEDS.org.ua за інформацією LIGA.net
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!