Через бджолиний мор на Волині почалися “пасічні баталії”
Житель села Романів Луцького району Іван Войчук кілька років утримує пасіку. Однак, після того, як місцеве сільгосптовариство покропило поля соняшника пестицидами, каже, що в нього почали гинути бджоли.
“Фацелія. Найкращий медонос. Він в мене цвіте 2,5 – 3 місяці. Фацелію я ні разу не кропив. Це екологічно-чиста продукція”, – каже Іван Войчук. Цю рослину бджоляр вирощує у себе на городі. У садку – майже 2 десятки вуликів.
“Я 19-го вийшов до бджіл, вийшов і під кожним вуликом – підмор бджіл. Рахую, що це причина, що 500 метрів цвіте соняшник. ТзОВ Романів покропили і мене не попередили. Всіх попередили, а мене не попередили”, – переконаний пасічник.
Олександр Войчук каже, що це вже 2-й випадок за останні 3 роки. Один із керівників місцевого сільгосптовариства Віталій Заремба не заперечує, що кропили технічну культуру засобами догляду рослин. Це було ще до цвітіння, каже він.
“Обробіток проводився 4 липня. Тоді цвіту не було зовсім. Була фаза розвитку соняшнику – зірочка. Тоді бджола не могла літати. Цьому передувала відповідна робота, яка проводиться агрономічною службою. Попереджується сільська рада і всі пасічники, які працюють на цій територія і де бджоли можуть долетіти до цього поля. І цей заявник попереджувався”, – переконує натомість керівник сільгосптовариства Віталій Заремба.
За результатами Державної фітосанітарної експертизи у рослинах соняшника виявлено попелицю та інші хвороби, розповіла фахівець Держпродспоживслужби Світлана Климчук.
Це свідчить про те, каже вона, що протягом останніх двох тижнів обробіток рослин не проводився – відповідно пестициди не могли бути причиною загибелі бджіл.
Аналізу бджіл ветеринарною службою триває. Його результати стануть відомі згодом.
SEEDS.org.ua за інформацією vo.suspilne.media
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!