Аномальна спека та перепади температури вплинули на аграрний ринок всієї України. Особливо потерпає овочівництво, наприклад, виробники кавунів і динь прагнуть їх швидше продати, побоюючись псування, пише SEEDS.
Читайте також: Українські фермери можуть отримати гроші на розвиток переробки агропродукції
«Спека може знизити кількісні й якісні параметри урожаю коренеплодів й бульбоплодів, зокрема картоплі, моркви, капусти. При цьому втрати не будуть критичними, адже певні їх сорти дозрівають пізніше. Складним нинішній сезон вийшов для виробників ягід. Практично по всіх їх видах фактичний урожай менший очікуваного. А спеціалізовані на лохині господарства й досі потерпають від спекотної погоди», – пояснює Богдан Духницький з Інституту аграрної економіки.
«Спека є однією з причин, чому виробники кавунів й динь прагнуть їх швидше продати, побоюючись псування, тому ціни на них у порівнянні з минулим роком зменшились майже вдвічі”, – додає експерт в коментарі для Unian.
«Огірки у гурті зараз в середньому коштують 35-40 гривень. Вони, в цілому, у цьому сезоні погано вродили. Спочатку були зливи, потім спека і так далі. На такі культури найгірше впливає не стільки дощ чи спека, скільки різкі перепади температур», – вважає Максим Гопка, аналітик Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).
«Оцінювати галузь в цілому важко, бо промисловий сегмент займає всього 5%. Все інше – це малі господарства. Огірки вирощують переважно у теплицях і відносно небагато на відкритому ґрунті. Найбільше погодні зміни впливають на невеличких виробників, які оці малі партії одразу продають, а не зберігають», – додав експерт.
Аномальна спека та перепади температури сильно вплинули на аграрний ринок загалом. Просто огірки стали таким “індикатором”, який продемонстрував наслідки поганої погоди найбільш наочно. Як кажуть фахівці, інші культури також мають “втрати”, але споживач це побачить лише згодом.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!