Бур’яни можуть знищити більше половини врожаю льону
Одними з головних чинників збільшення врожайності льону олійного є своєчасна боротьба з бур’янами. За звичайного рівня засміченості посівів втрати врожаїв насіння льону можуть варіювати від 14 до 66%.
Унаслідок повільного зростання на початку вегетації в льону олійного дуже низька конкурентоспроможність до бур’янів, що проростають навесні (лобода біла, мишій, щириця, амброзія, просо куряче, грицики й ін.).
Існує небезпека і вторинного засмічення посівів на початку дозрівання льону, якщо до цього бур’яни не знищено повністю, а також у разі випадання рясних опадів у другій половині вегетації культури.
Цілющі властивості насіння льону залежать від ступеня дозрівання. До складу зрілого насіння льону входить більше слизу, який і є основою його лікувальних властивостей.
Потрапляючи всередину, слиз відразу виявляє сильні обволікаючі властивості. Він не тільки покриває запалену слизову оболонку порожнини рота, горла, дихальних шляхів, кишківника, шлунка, але й обволікає харчові маси.
Набрякле насіння льону посилює перистальтику, починається чистка кишківника. Тому так швидко зникає біль при гастриті.
Насіння льону посилює секрецію підшлункової залози, стимулює вироблення інсуліну та знижує глікемію. Воно має сечогінну, жовчогінну, м’яку проносну дію. Знижує рівень холестерину в крові, виявляє виражену протизапальну дію, гальмує ліпоїдоз стінок судин, знижує коагуляцію крові, стабілізує рівень згортання крові.
У народній медицині насіння льону використовують як протикашльовий і відхаркувальний засіб. Застосовується при хворобах нирок, сечового міхура і сечової системи, захворюваннях печінки і підшлункової залози. Використовується для лікування гастриту, виразки, хронічного коліту, атонії кишківника і у випадку постійних закрепів.
SEEDS.org.ua за інформацією Аgrotimes
Слідкуйте за нашими новинами на Facebook Instagram YouTube-канал
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!